Zemra e Ylli Limanit qenka ‘copë e çikë’; të gjitha baladat e këngëtarit janë përjetime personale

 
Këngëtarit Ylli Limani duket se baladat i rrinë më mirë se çfarëdo zhaner tjetër muzikor. Dhe arsyeja qenka shumë e thjeshtë; në pothuajse të gjitha këngët e tij me tekste dashurie të humbur, apo zemre të thyer, Ylli ka derdhur të gjitha përjetimet e tij personale.

Në një intervistë të dhënë së fundmi për Klan Kosova, këngëtari 25 vjeçar ka rrëfyer se në baladat e tij ka shumë ndjesi që ai i ka përjetuar në jetën e tij.

“E kisha problem të adoptohesha në fillim sepse jam mësuar ta kem në kontroll këngën time. Por kur punon me këngë të porositur siç kam bërë unë me Armend Rexhepagiqin dhe Aida Barakun. Armendi dhe Aida janë njerëz jashtëzakonisht inteligjentë dhe unë ua kam rrëfyer hallet dhe problemet e dashurisë, ata kanë përbirë çdo fjalë dhe çdo fjalë është në tekst.”- është shprehur Ylli.

Ndonëse fare i ri në moshë duket se Ylli nuk i ka patur fort mirë punët me çështjet e zemrës, ndaj urojmë që sa më shpejt ai të gjejë dashurinë e vërtetë, atë që nuk të lëndon.


Reagimi i John Travoltës kur pa të shoqen në një skenë intime me Tom Cruise!
Cher, trup perfekt në moshën 73 vjec: “ O Zot, sa e urrej plakjen“!!
“Doja të dilja në TV”, i riu hedh nga kati i 10-të djalin e mitur
Rrëfehet shefi që zëvëndësoi ( për pak) Renaton: Dashuria që humba prej kuzhinës!
Një person shumë special për të e shoqëron Soni Malaj në prapaskenë!
Rrëfehet shefi që zëvëndësoi ( për pak) Renaton: Dashuria që humba prej kuzhinës!
Anthony Joshua rimerr titujt në peshat e rënda: “Jam mësuar të hedh djem përtokë”
Video/ Pritjet e Strakoshës dhe kartoni i kuq i Cuadrado i shkaktojnë Juventus humbjen e parë sezonale

Rreth Nesh


NEWZMAGNET eshte magneti juaj per lajme nga bota dhe vendi, argetim, showbiz,njoftime lokale pune, trajnime, etj
Te gjitha te rejat e fundit do ti gjeni tek ne!
Per me shume informacion ose per aplikime, na kontaktoni ne newzmagnet@gmail.com
Ju Mirepresim!

  • Copyright © 2019 www.newzmagnet.com