Glendi Tafaj zëvendëson Ilda Bejlerin në Digitalb!

 
Pas largimit të Ilda Bejlerit nga Digitalb, duket se emisioni “Zona Gol” që sezonin e kaluar është moderuar nga gazetarja seksi, tashmë do të ketë një tjetër “të zot shtëpie”.

Në fakt nuk bëhet fjalë për asnjë femër tjetër siç është aluduar këto ditë në mediat online, pasi Ilda do të zëvendësohet këtë sezon nga një mashkull. Bëhet fjalë për Glendi Tafaj, ish futbollist e aktualisht një ndër gazetarët më të njohur të sportit në vend.

Prej vitesh Tafaj ka qëndruar pas ekranit, në terren duke transmetuar për publikun të rejat më të fundit nga bota e futbollit, ndaj  drejtuesit e Supersport duket se kanë menduar se ishte koha që Glendi gjithë informacionin si futbollist dhe gazetar profesionist t’ja përçojë publikut nga studio e emisionit.

Figurat femërore në emisonet sportive janë padiskutim interesante, aq më tepër kur hijeshia e një gazetarje sportive kombinohet me informacionet që ajo ka, ama kur informacionet i jep një ish-futbollist, programi merr një tjetër dimension.

Pra për të gjithë dashamirësit e sportit, “Zona Gol” do të ketë kësaj here një moderator i cili e njeh futbollin në të gjitha dimensionet e tij…


Gratë e Vlorës që mbijetojnë duke prodhuar sapun tradicional
FOTOT: Të gjithë sytë te Ivanka Trump në Davos
Horrori: Mamaja mbyt për vdekje tre fëmijët e vegjël, teksa iu këndonte
Cili është identiteti hebraik dhe përse ende historia e kërkimit të tij mbetet ende një mister?
Video/ Shikoni çfarë goli i anullohet Luftëtarit: arbitri Bastari i jep një pikë Kukësit
Camilla Parker flet për herë të parë për largimin e Meghanit dhe Harry-t!
Kate Middleton dhe fundi me pala me print leopard që veshi gjatë vizitës në qendrën për fëmijë!
Duro i tërbuar me lojtarët e Kukësit pas barazimit: “Janë disa që mendojë se janë dikushi”

Rreth Nesh


NEWZMAGNET eshte magneti juaj per lajme nga bota dhe vendi, argetim, showbiz,njoftime lokale pune, trajnime, etj
Te gjitha te rejat e fundit do ti gjeni tek ne!
Per me shume informacion ose per aplikime, na kontaktoni ne newzmagnet@gmail.com
Ju Mirepresim!

  • Copyright © 2019 www.newzmagnet.com