Vritet futbollisti i Corinthians, pak pasi luajti në gjysmëfinalen e Kupës së Brazilit
Douglas Nunes da Silva, një futbollist i Corinthiansit për sallat e mbyllura, u qëllua për vdekje pasi doli nga një lokal, ngjarje e ndodhur në shtetin brazilian Rio Grande do Sul. Pak më parë se të jepte frymën e fundit, ai luajti për ekipin e tij në Kupën e Brazilit.

“Klubi Sportiv Corinthians Paulista po vajton për vdekjen e Douglas Nunesi cili u qëllua në agim. Ne i përcjellim ngushëllimet tona të sinqerta familjes dhe miqve të tij”, tha klubi brazilian në një deklaratë.
Mediat lokale raportuan se 27-vjeçari Nunes ishte qëlluar shumë herë nga një person ndërsa po dilte nga një lokal.
Shtohet se lojtari më parë ishte përfshirë në një grindje të ashpër aty.
Disa orë më parë, Nunes luajti për Corinthians në humbjen e gjysmëfinales së Kupës së Brazilit nga Atlantiku.
Një autoambulancë mbërriti në vendngjarje, por mjekët nuk arritën të shpëtojnë jetën e tij.
Federata e Futbollit e Brazilit, në nderim të Nunes, anuloi finalen midis Atlantikut dhe Carlos Barbosa.


“Skuqet” Manchester-i, United triumfon dhe lë City-n -14 nga kreu
Arkitekti italian flet për stadiumin e ri në Shqipëri: Një model për kulturën italiane që të reflektojë
Anthony Joshua fiton duelin kundër Ruizit, shpallet sërish kampion bote në boks
Juventus pëson humbjen e parë sezonale, festë në Romë e Milano
Befasia nga Italia, Napoli mendon alternativat për stolin, Edy Reja kandidat
E konfirmuar, Eden Hazard mungesa e madhe në “El Clasico” kundër Barcelonës
I ftohti nuk ndërpret punimet në stadiumin e Kukësit, Gjici: Shpresojmë të jetë gati në verën e ardhshme
Vendosi titull racist, Roma dhe Milani i mbyllin dyert gazetës së njohur sportive italiane

Rreth Nesh


NEWZMAGNET eshte magneti juaj per lajme nga bota dhe vendi, argetim, showbiz,njoftime lokale pune, trajnime, etj
Te gjitha te rejat e fundit do ti gjeni tek ne!
Per me shume informacion ose per aplikime, na kontaktoni ne newzmagnet@gmail.com
Ju Mirepresim!

  • Copyright © 2019 www.newzmagnet.com