Frikë nga murtaja afrikane, ndalohet importi i mishit nga Serbia

Agjencia maqedonase për Ushqimin dhe Veterinarinë (AUV) ndaloi sot importin e mishit të derrit dhe nënprodukteve të tij nga Serbia si edhe importin dhe tranzitin e derrave të butë dhe të egër nga i njëjti vend, pas njoftimeve se atje ishte shfaqur murtaja afrikane.
Drejtori i AUV-it, Zoran Atanasovski deklaroi se në Serbi ka rënë murtaja afrikane e derrit – kjo ka ndodh në rrethin e Beogradit, Mlladenovacit dhe krahinën e Semedervës.
“Situata po përcillet me vëmendje, ndërsa masat parandaluese janë ngritur në nivelin maksimal”, tha ai.
Alarmi për murtajën afrikane të derrave u dha pas informacioneve se në Bullgari numri i këtyre vatrave është rritur./Klan Kosova


Largimi i Agron Tufës sjell reagime në Shqipëri
Bexheti: Ligji i përdorimit të gjuhës nuk duhet të ndryshohet
Albin Kurti: S’ka ende marrëveshje me LDK-në, por nëse jo vendi shkon në zgjedhje
SHBA i “tërheq veshin” Vuçiç: Retorika nxitëse për ngjarjet e vitit 1999, e papranueshme
Drejtësia sociale, kryesojnë vendet nordike. Në krye edhe Hungaria me Poloninë, Sllovenia “del” nga Ballkani
Serbia bëhet me helikopterë të rinj nga Rusia
Kërcënon Albin Kurti: Kosova mund të shkojë përsëri në zgjedhje
Bagdat, dhjetëra të vrarë e qindra të plagosur

Rreth Nesh


NEWZMAGNET eshte magneti juaj per lajme nga bota dhe vendi, argetim, showbiz,njoftime lokale pune, trajnime, etj
Te gjitha te rejat e fundit do ti gjeni tek ne!
Per me shume informacion ose per aplikime, na kontaktoni ne newzmagnet@gmail.com
Ju Mirepresim!

  • Copyright © 2019 www.newzmagnet.com