FOTOT: Vetëndëshkim me thika dhe gjak, myslimanët kujtojnë vrasjen e profetit Muhamed
Myslimanët shiitë në të gjithë botën kanë përkujtuar vrasjen e nipit të profetit Muhamed, duke u gjakosur dhe vetëndëshkuar me thika, në atë që njihet si dita e Ashura-s.
Ashura shënon vrasjen e imam Huseinit në një betejë me forcat e Kalifit Jezidit në vitin e largët 680.
Duke filluar nga lindja e diellit, muslimanët e devotshëm shiitë dëgjojnë recitimet e historisë së vdekjes së imamit me shumë të qara dhe rrahjet e tyre me grushte të mbyllura.
Disa gjithashtu vetëndëshkohen me thika dhe gjakosen.
Shumë prindër përfshijnë edhe fëmijët e tyre në ceremoni, duke i gjakosur edhe ata.(TemA)


Gratë e Vlorës që mbijetojnë duke prodhuar sapun tradicional
FOTOT: Të gjithë sytë te Ivanka Trump në Davos
Horrori: Mamaja mbyt për vdekje tre fëmijët e vegjël, teksa iu këndonte
Cili është identiteti hebraik dhe përse ende historia e kërkimit të tij mbetet ende një mister?
Video/ Shikoni çfarë goli i anullohet Luftëtarit: arbitri Bastari i jep një pikë Kukësit
Camilla Parker flet për herë të parë për largimin e Meghanit dhe Harry-t!
Kate Middleton dhe fundi me pala me print leopard që veshi gjatë vizitës në qendrën për fëmijë!
Duro i tërbuar me lojtarët e Kukësit pas barazimit: “Janë disa që mendojë se janë dikushi”

Rreth Nesh


NEWZMAGNET eshte magneti juaj per lajme nga bota dhe vendi, argetim, showbiz,njoftime lokale pune, trajnime, etj
Te gjitha te rejat e fundit do ti gjeni tek ne!
Per me shume informacion ose per aplikime, na kontaktoni ne newzmagnet@gmail.com
Ju Mirepresim!

  • Copyright © 2019 www.newzmagnet.com