“ ‘Sus’ për të gjithë kritikët, që nuk kuptojnë nga futbolli”: Roshi hakmerret në mënyrën e tij…

U kryqëzua, shumë më tepër se mund të meritojë një si Odise Roshi, që për fanellën kombëtare ka dhënë gjithnjë maksimumin, pa krijuar asnjëherë polemika. Por këtë herë nuk mund të mos reagonte: balta e hedhur mbi të, pas dështimit me Francën, edhe pse në një rol jo të tijin. Goli ishte clirues dhe hakmarrja e fierakut ndaj kritikave: “Festimi qe për njerëzit që kritikojnë atje ku nuk duhet. Thjesht duhet të mbështesin ekipin kundërshtar në të mirë dhe në të keq. Nuk e kisha me specialistët. Ata kritikojnë atje ku duhet. E kam me njerëzit që nuk e kuptojnë futbollin. Nuk shava dhe nuk ofendova njeri. Thjesht bëra një veprim pas atij goli!”, shpjegoi Roshi.
Goli i pestë me fanellën e përfaqësueses për numrin 21 dhe një rikthim prepotent në sytë e teknikut Edy Reja. Duhet ende një përshtatje më e mirë, sidomos në aspektin ofensiv, por dëshira dhe mirëkuptimi nuk mungojnë: “Ekipi Kombëtar gjithmonë kur humb ka gjithmonë kritika, por më duhet ende të mësohem me skemën. Trajneri e di. Unë jap gjithmonë maksimumin”.


Ylli i “Sex and the city” baba në moshën 64 vjeçare
Këngëtari amerikan: Jam përdhunuar nga motra ime, edhe vëllai ka abuzuar me mua për disa vite
Duro ngre zërin dhe tregon episodet kundër: “Arbitrat po na dëmtojnë”
Barcellona sulmon De Ligt: “Hollandezi zgjodhi Juventus për taksat”
Foto provokuese me Mbappe: Areola i kërkon ndjesë tifozëve të Real pas gafës që shkaktoi polemika
Dridhet pankina e Zinedine Zidane: tek Real Madrid po qarkullojnë emrat e dy trajnerve
Konflikti mes pronarëve mbyll InTV; ç’do ndodhë me stafin e televizionit
Me flokë të gjata kaçurela; Publikohet foto e rrallë e Edi Ramës në rini!

Rreth Nesh


NEWZMAGNET eshte magneti juaj per lajme nga bota dhe vendi, argetim, showbiz,njoftime lokale pune, trajnime, etj
Te gjitha te rejat e fundit do ti gjeni tek ne!
Per me shume informacion ose per aplikime, na kontaktoni ne newzmagnet@gmail.com
Ju Mirepresim!

  • Copyright © 2019 www.newzmagnet.com