“ ‘Sus’ për të gjithë kritikët, që nuk kuptojnë nga futbolli”: Roshi hakmerret në mënyrën e tij…

U kryqëzua, shumë më tepër se mund të meritojë një si Odise Roshi, që për fanellën kombëtare ka dhënë gjithnjë maksimumin, pa krijuar asnjëherë polemika. Por këtë herë nuk mund të mos reagonte: balta e hedhur mbi të, pas dështimit me Francën, edhe pse në një rol jo të tijin. Goli ishte clirues dhe hakmarrja e fierakut ndaj kritikave: “Festimi qe për njerëzit që kritikojnë atje ku nuk duhet. Thjesht duhet të mbështesin ekipin kundërshtar në të mirë dhe në të keq. Nuk e kisha me specialistët. Ata kritikojnë atje ku duhet. E kam me njerëzit që nuk e kuptojnë futbollin. Nuk shava dhe nuk ofendova njeri. Thjesht bëra një veprim pas atij goli!”, shpjegoi Roshi.
Goli i pestë me fanellën e përfaqësueses për numrin 21 dhe një rikthim prepotent në sytë e teknikut Edy Reja. Duhet ende një përshtatje më e mirë, sidomos në aspektin ofensiv, por dëshira dhe mirëkuptimi nuk mungojnë: “Ekipi Kombëtar gjithmonë kur humb ka gjithmonë kritika, por më duhet ende të mësohem me skemën. Trajneri e di. Unë jap gjithmonë maksimumin”.


Gratë e Vlorës që mbijetojnë duke prodhuar sapun tradicional
FOTOT: Të gjithë sytë te Ivanka Trump në Davos
Horrori: Mamaja mbyt për vdekje tre fëmijët e vegjël, teksa iu këndonte
Cili është identiteti hebraik dhe përse ende historia e kërkimit të tij mbetet ende një mister?
Video/ Shikoni çfarë goli i anullohet Luftëtarit: arbitri Bastari i jep një pikë Kukësit
Camilla Parker flet për herë të parë për largimin e Meghanit dhe Harry-t!
Kate Middleton dhe fundi me pala me print leopard që veshi gjatë vizitës në qendrën për fëmijë!
Duro i tërbuar me lojtarët e Kukësit pas barazimit: “Janë disa që mendojë se janë dikushi”

Rreth Nesh


NEWZMAGNET eshte magneti juaj per lajme nga bota dhe vendi, argetim, showbiz,njoftime lokale pune, trajnime, etj
Te gjitha te rejat e fundit do ti gjeni tek ne!
Per me shume informacion ose per aplikime, na kontaktoni ne newzmagnet@gmail.com
Ju Mirepresim!

  • Copyright © 2019 www.newzmagnet.com