Babai i Neymar kërcënon Psg: “Me Barcellona nuk ka mbaruar”

I ati i Neymar nuk e ka kapërcyer lehtë mungesën e transferimit të të birit tek Barcellona e nuk humb rastin për ta kujtuar. Duke folur për mediat, babai-agjent i brazilianit pranon se tratativa mes francezëve e klubit katalanas nuk është mbyllur aspak, “Por në kontratën me Psg nuk ka një klauzolë të zgjidhjes, që i bën gjërat edhe më të vësjtira për të gjithë”.
Premisat nuk janë ato më të mirat. Neymar po shpejton të përfshihet në skuadër për ndeshjen e ardhshme në Parc de Prince kundër Strasburg, por fjalët e të atit trazojnë ujërat, që nuk është se ishin të qeta. Sulmuesi brazilian ishte fyer nga tifozët ultrà të Psg në ndeshjen e parë të kampionatit, edhe pse nuk ishte prezent, e këto zërat e vazhdueshëm të një transferimi të tij tek Barcellona nuk e ndihmojnë lojtarin të rigjejë qetësinë për të zbritur në fushë.
Për ta përkeqësuar situatën mendon babai i Neymar: “Brazilianët duan të jenë të lumtur – ka thënë ai – e im bir ishte i lumtur tek Barcellona. U godit shumë nga fakti që ish-shokët e tij i kërkuan të kthehej”.


Gratë e Vlorës që mbijetojnë duke prodhuar sapun tradicional
FOTOT: Të gjithë sytë te Ivanka Trump në Davos
Horrori: Mamaja mbyt për vdekje tre fëmijët e vegjël, teksa iu këndonte
Cili është identiteti hebraik dhe përse ende historia e kërkimit të tij mbetet ende një mister?
Video/ Shikoni çfarë goli i anullohet Luftëtarit: arbitri Bastari i jep një pikë Kukësit
Camilla Parker flet për herë të parë për largimin e Meghanit dhe Harry-t!
Kate Middleton dhe fundi me pala me print leopard që veshi gjatë vizitës në qendrën për fëmijë!
Duro i tërbuar me lojtarët e Kukësit pas barazimit: “Janë disa që mendojë se janë dikushi”

Rreth Nesh


NEWZMAGNET eshte magneti juaj per lajme nga bota dhe vendi, argetim, showbiz,njoftime lokale pune, trajnime, etj
Te gjitha te rejat e fundit do ti gjeni tek ne!
Per me shume informacion ose per aplikime, na kontaktoni ne newzmagnet@gmail.com
Ju Mirepresim!

  • Copyright © 2019 www.newzmagnet.com