Ministri i Jashtëm çek nxjerr blof presidentin e tij për Kosovën
Ministri i Jashtëm çek, Petriçek, ka hedhur poshtë deklaratat e presidentit Zeman lidhur me tërheqjen e njohes së Kosovës nga ana e Pragës.

Ai tha se qeveria e vendit të tij që është përgjegjëse për politikën e jashtme nuk ka ndryshuar qëndrim as për Kosovën as për vendet e tjera të Ballkanit perëndimor.
“Qeveria çeke, e cila është përgjegjëse për politikën e jashtme, nuk e ka ndryshuar qëndrimin e saj për Kosovën ose ndonjë prej shteteve të Ballkanit Perëndimor. 
Ne do të vazhdojmë të mbështesim dialogun mes Serbisë dhe Kosovës dhe rrugën e tyre drejt Bashkimit Evropian”, shkruan ministri çek në “Twitter”.
Më herët, presidenti Zeman deklaroi nga Beogradi se Çekia po sheh mundësinë e tërheqjes së njohes së Kosovës.


Punëtorët e rafinerisë së Ballshit protestojnë për pagat e pamarra
Gjyqi për korrupsion kundër Netanjahut fillon më 17 mars
A është Gjermania, vendi europian që mallkon Vuçiç?
E kritikoi për gjuhën përçarëse mes shqiptarëve, Berat Buzhala sulmon akademikun Rexhep Qose: Është lavire politike, Rama pasardhës i Enverit që veç seks s’ka bërë me Vuçiçin
E krahasoi me ish ministrin e Hitlerit për propagandën, Serbia notë proteste Tiranës për Cakajn: Tregoni respekt për Vuçiçin
“Asnjë emigrant s’ka 40 vjet këtu”. Shqiptarët mes ankthit të pensioneve e protestave në Greqi
Rexhep Qosja: Shkëmbimi i territoreve Kosovë-Serbi do i kishte dhënë fund konfliktit
E kishin pushuar nga puna, mediat kosovare nxjerrin foton e polices që vrau familjarët dhe më pas veten

Rreth Nesh


NEWZMAGNET eshte magneti juaj per lajme nga bota dhe vendi, argetim, showbiz,njoftime lokale pune, trajnime, etj
Te gjitha te rejat e fundit do ti gjeni tek ne!
Per me shume informacion ose per aplikime, na kontaktoni ne newzmagnet@gmail.com
Ju Mirepresim!

  • Copyright © 2019 www.newzmagnet.com