Më shumë se lojtarët, merkato pasuron agjentët: komisione për 529 milionë dollarë

Janë ata pas cdo transferimi. Figura të rëndësishme e madje shumë herë vendimtarë, e po aq herë të diskutueshëm. Agjentët e ngrenë zërin në merkato më shumë se mendohet, shumë më shumë. E sipas asaj që bëhet e ditur nga të dhënat e Fifa Tms (Transfer Matching System) të sjella në vëmendje nga “Inside Ëorld Football”, në dritaren e fundit verore të merkatos, agjentët kanë përfituar 529,3 milionë dollarë komisione.
Gjatë merkatos së fundit verore transferimet e lojtarëve në total kanë qenë 8.746, kundër 8.527 të një viti më parë. Europa, dominuese kur flitet për merkaton, ka përfshirë mbi të gjitha pesë kampionatet më të mira, nga të cilat vijnë 76% të shpenzimeve: 48 nga 50 transferimet më të kushtueshme, për më tepër, i takojnë pikërisht Kontinentit të Vjetër. Komisionet e agjentëve një vit më parë arritën 447,6 milionë dollarë, ndërsa këtë vit është vendosur rekordi prej 529,3 të këtij viti: shifra të rëndësishme të paguar në 64,9% të rasteve nga klubet blerëse.


Tronditet tenisi nga Marcelo Rios: “Agassi merrte doping e ATP e mbuloi katër herë”
“Pas Brexit”, kryeministri britanik firmos divorcin me bashkëshorten
Mjaftuan tre ndeshje për tu bindur: Dortmund blen përfundimisht Emre Can
FOTOT: Pasojat e frikshme nga stuhitë që kanë pushtuar Europën
Nuk kaluan vecse pak ditë, familja mbretërore tronditet nga një tjetër divorc!!
Gruaja që priti 41 vite për të humbur virgjërinë, merr lajmin e mrekullueshëm
FOTOT: Kopjuan filmin “Titaniku”, vërshojnë komentet e shikuesve
“Duhet të jem pedo”, eskorta 2,000$ nata pranon se i dërgoi foto nudo 13 vjeçarit

Rreth Nesh


NEWZMAGNET eshte magneti juaj per lajme nga bota dhe vendi, argetim, showbiz,njoftime lokale pune, trajnime, etj
Te gjitha te rejat e fundit do ti gjeni tek ne!
Per me shume informacion ose per aplikime, na kontaktoni ne newzmagnet@gmail.com
Ju Mirepresim!

  • Copyright © 2019 www.newzmagnet.com