Nuk ka lamtumirë nga City për Kompany: “Rasti klasik, jam i dëmtuar”

Nga Aguero tek Giggs, nga Henry a Yaya Touré deri tek Balotelli: ishin yjet e pritur për ndeshjen me të cilën Vincent Kompany kërkon ti japë lamtumirën Manchester, qytet që i dhuroi shumë emocione me City, ku u shndërrua në kapiten e legjendë. Shumë yje të gatshëm të luanin, përvec… Kompany. “Jam dëmtuar, nuk mund të zbres në fushë: një shenjë e fatit, ashtu si më ka ndodhur shpesh” ka thënë mbrojtësi aktual i Anderlecht mes ironisë dhe dëshpërimit.
Mbrojtësi 33 vjecar, duke prezantuar në konferencë për shtyp eventin “Once a Blue” (miqësore mes ish-lojtarëve të City kundër yjeve të Premier League), është emocionuar duke folur për vitet e kaluar tek citizens: “E dua Manchester, ishte dicka e vecantë të bëjè pjesë në klubMe kohën ndryshoi gjithcka, përfshirë mua. Champions League do të mbërrijë, pa dyshim: është vetm cështje kohe”.
Mbi mbrojtësit që e kanë impresionuar më shumë në vitet e kaluara në Angli, belgu zgjedh vetëm tre: “Terry, Rio Ferdinand e Van Dijk”, ndërsa në krahasimin mes dy klubeve ka qenë i qartë: “Tek City ka më shumë presion të brendshëm, tek Anderlecht presioni vjen nga jashtë. Tani dua ta ndryshoj këtë në Belgjikë”.


Ylli i “Sex and the city” baba në moshën 64 vjeçare
Këngëtari amerikan: Jam përdhunuar nga motra ime, edhe vëllai ka abuzuar me mua për disa vite
Duro ngre zërin dhe tregon episodet kundër: “Arbitrat po na dëmtojnë”
Barcellona sulmon De Ligt: “Hollandezi zgjodhi Juventus për taksat”
Foto provokuese me Mbappe: Areola i kërkon ndjesë tifozëve të Real pas gafës që shkaktoi polemika
Dridhet pankina e Zinedine Zidane: tek Real Madrid po qarkullojnë emrat e dy trajnerve
Konflikti mes pronarëve mbyll InTV; ç’do ndodhë me stafin e televizionit
Me flokë të gjata kaçurela; Publikohet foto e rrallë e Edi Ramës në rini!

Rreth Nesh


NEWZMAGNET eshte magneti juaj per lajme nga bota dhe vendi, argetim, showbiz,njoftime lokale pune, trajnime, etj
Te gjitha te rejat e fundit do ti gjeni tek ne!
Per me shume informacion ose per aplikime, na kontaktoni ne newzmagnet@gmail.com
Ju Mirepresim!

  • Copyright © 2019 www.newzmagnet.com