Olayinka për mediat çeke: Nuk e refuzoj Shqipërinë, nëse më thërrasin
Me golin që realizoi ndaj Interit në San Siro, Peter Olayinka është njeriu i momentit në Republikën Çeke.

Lojtari i zbuluar nga Bylis dhe që në Shqipëri ka spikatur me fanellën e skuadrës ballshiote por më shumë me atë të Skënderbeut edhe pse ka bërë paraqitje të shkëlqyera gjatë viteve të fundit nuk ka tërhequr ende vëmendjen e kombëtares nigeriane.
Në një intervistë për mediat çeke Olayinka se në rang përfaqësuesesh është i gatshëm të luajë me kombëtaren shqiptare “efotbal” ai ka zbuluar se ka qenë pranë Shqipërisë edhe në të kaluarën ndërsa do ta mirëpriste një ftesë edhe në këtë moment, pasi e njeh pak edhe gjuhën shqipe.
“Kishte shumë diskutime rreth kësaj mundësie dhe nuk kam qenë kundër. Në një moment isha shumë afër, le të themi 60 me 40, për t’iu bashkuar Shqipërisë.
Unë mësova pak gjuhën dhe më tërhiqte ideja. Nuk është bërë ende realitet, por nëse çdo gjë shkon në rregull, do të dëshiroja të luaja për ata.
Nëse më thërrasin ndonjëherë në të ardhmen, do të jetë e shkëlqyer, do të jem i lumtur. Por nëse jo, ka opsione të tjera”, u shpreh sulmuesi.


Rrëfimi i Patrice Evra: Hëngra fasule dhe makarona, ndaj u turpërova në derbin e Manchesterit
Rudi Vata: Berisha mbështeste klanin “Duka”, kur i takova takim nuk denjoi as të më hapte derën
Luiza Gega fiton medalje bronzi në “Lojërat Olimpike Ushtarake”
Egjipti sulmon Mohamed Salah: Të të vijë turp, një mysliman s’pozon me një femër të tillë
Tifozët e Milanit thyejnë rekorde në “Twitter”, duan me çdo kusht jashtë këtë lojtar!
Sergio Ramos: Jemi me Zidane deri në vdekje, ja mesazhi që duhet të japim!
Specialja e prestigjozes “Otbfootball” për Igli Taren: Arkitekti i Lazios moderne
Interi e ka seriozisht për Ibrahimovic, nuk i thotë jo propozimit të Raiolas

Rreth Nesh


NEWZMAGNET eshte magneti juaj per lajme nga bota dhe vendi, argetim, showbiz,njoftime lokale pune, trajnime, etj
Te gjitha te rejat e fundit do ti gjeni tek ne!
Per me shume informacion ose per aplikime, na kontaktoni ne newzmagnet@gmail.com
Ju Mirepresim!

  • Copyright © 2019 www.newzmagnet.com