Kanë meritën e vetme se janë miq të tij, ja sa i paguan Neymar pesë shoqëruesit
Neymar bën jetën e një ylli dhe ka llogari bankare për t’u pasur zili nga cilido. Falë tij fitojnë shumë edhe të tjerë, që nuk janë futbollistë.

Nga 11 mijë euro në muaj dedikohen për ta, për meritën e vetme se janë miq të Neymar.
Ylli i PSG ka vendosur t’iu paguajë një pagë me të vërtetë të majme pesë djemve, që qëndrojnë gjithmonë pranë brazilianit.
Sipas raporteve nga “Mundo Deportivo”, Neymar ka zgjedhur pesë miqtë më të ngushtë, me të cilët ndan vilën e tij në Paris dhe shoqërohet në të gjitha ngjarjet me ta, në Europë e SHBA.
Gilmar Cebola Araujo është fotografi dhe këshilltari për marketingun, ndërsa Alvaro Costa merret me adaptimin e lojtarit.
Guilherme Piatta ka për detyrë të organizojë festat dhe ta shoqërojë Neymar në disko, ndërsa dy të fundit janë Jo Amancio dhe Gustavo Almeida, që punojnë për biznesin familjar “NRCSports”.


Rrëfimi i Patrice Evra: Hëngra fasule dhe makarona, ndaj u turpërova në derbin e Manchesterit
Rudi Vata: Berisha mbështeste klanin “Duka”, kur i takova takim nuk denjoi as të më hapte derën
Luiza Gega fiton medalje bronzi në “Lojërat Olimpike Ushtarake”
Egjipti sulmon Mohamed Salah: Të të vijë turp, një mysliman s’pozon me një femër të tillë
Tifozët e Milanit thyejnë rekorde në “Twitter”, duan me çdo kusht jashtë këtë lojtar!
Sergio Ramos: Jemi me Zidane deri në vdekje, ja mesazhi që duhet të japim!
Specialja e prestigjozes “Otbfootball” për Igli Taren: Arkitekti i Lazios moderne
Interi e ka seriozisht për Ibrahimovic, nuk i thotë jo propozimit të Raiolas

Rreth Nesh


NEWZMAGNET eshte magneti juaj per lajme nga bota dhe vendi, argetim, showbiz,njoftime lokale pune, trajnime, etj
Te gjitha te rejat e fundit do ti gjeni tek ne!
Per me shume informacion ose per aplikime, na kontaktoni ne newzmagnet@gmail.com
Ju Mirepresim!

  • Copyright © 2019 www.newzmagnet.com