Iran, revolucioni historik: gratë në stadium, për të shmangur përjashtimin nga Botërori

Pas gati 40 vjetësh, Irani aprovon një zhvillim historik për vendin: gratë mund të kthehen në stadiumet e futbollit, edhe pse, për momentin vetëm për ndeshjet e Kombëtares. Lajmin e ka publikuar ministri i Sportit iranian, Masoud Soltanifar, që ka shpjeguar që në stadiumin Azadi të Teheranit, ku Iran luan numrin më të madh të ndeshjeve në shtëpi, janë vendosur hyrje të vecanta e banja të ndara për gratë, në mënyrë që të mos përzien me burrat.
Vendimtare për këtë ndryshim kursi (edhe pse pjesërisht) kanë qenë apelet e vazhdueshme drejtuar Federatës së Futbollit të Iranit nga Fifa, që nëpërmjet presidentit Gianni Infantino e ka përcaktuar situatën të papranueshme, duke uruar që të mund të zgjidhet në kohë sa më të shpejtë, duke bërë madje edhe një insinuatë për një mundësi përjashtimi të jashtëzakonshme të vendit nga Botërori 2022.
Ndeshja kundër Cambogia, në program në 10 tetor, do të shënojë kështu fillimin e një epoke të re: më në fund gratë mund të kthehen në stadium…edhe në Iran.


Reagimi i John Travoltës kur pa të shoqen në një skenë intime me Tom Cruise!
Cher, trup perfekt në moshën 73 vjec: “ O Zot, sa e urrej plakjen“!!
“Doja të dilja në TV”, i riu hedh nga kati i 10-të djalin e mitur
Rrëfehet shefi që zëvëndësoi ( për pak) Renaton: Dashuria që humba prej kuzhinës!
Një person shumë special për të e shoqëron Soni Malaj në prapaskenë!
Rrëfehet shefi që zëvëndësoi ( për pak) Renaton: Dashuria që humba prej kuzhinës!
Anthony Joshua rimerr titujt në peshat e rënda: “Jam mësuar të hedh djem përtokë”
Video/ Pritjet e Strakoshës dhe kartoni i kuq i Cuadrado i shkaktojnë Juventus humbjen e parë sezonale

Rreth Nesh


NEWZMAGNET eshte magneti juaj per lajme nga bota dhe vendi, argetim, showbiz,njoftime lokale pune, trajnime, etj
Te gjitha te rejat e fundit do ti gjeni tek ne!
Per me shume informacion ose per aplikime, na kontaktoni ne newzmagnet@gmail.com
Ju Mirepresim!

  • Copyright © 2019 www.newzmagnet.com