Dridhet pankina e Zinedine Zidane: tek Real Madrid po qarkullojnë emrat e dy trajnerve

Nuk duket më e sigurtë pankina e Zinedine Zidane. Pas debutimit të hidhur në Champions League, ku Real Madrid është shkatërruar 3-0 nga Paris Saint-Germain, tekniku i Blancos rrezikon zëvendësimin. Shfaqen menjëherë emrat e mundshëm: José Mourinho është ende I lidhur me presidentin Perez, por edhe Massimiliano Allegri duket se është një kandidat. Sipas Mundo Deportivo, Real mund të bëjë edhe një zgjidhje ekonomike, duke i besuar skuadrën Xabi Alonso.
Tekniku francez ka patur edhe vështirësinë e shumë lojtarëve të dëmtuar, porn ë anën tjetër Real Madrid është klubi që ka shpenzuar më shumë në dritaren verore të merkatos e se të rinjtë e ardhur nuk kanë mundur dot të bëjnë diferencën. Florentino Perez nuk është i kënaqur e në Madrid kanë nisur të qarkullojnë emrat e trajnerëve të ardhshëm.
Allegri është pa skuadër dhe blancos kanë qenë të interesuar edhe më parë për ish-teknikun e Juventus, por trajneri tjetër që i pëlqen shumë Perez është Mourinho, aktualisht i lirë pas aventurës me Manchester United. Portugezi e njeh mirë ambjentin, duke qenë se e ka drejtuar Real për tre sezone.


Si ia bëri me kilet e tepërta të shtatzanisë? Almeda Abazi rrëfen “sekretin“!
Fustani lë në baltë Rita Orën; Këngëtares i dalin të brendshmet në event
Iris Luarasi deklaroi se e kishte ngelur, Arbana Osmani i përgjigjet: Nota s’të bën ngelës e as dështak
Zbuloi se është në lidhje me një vajzë të Tv Klan, Mateus Frroku e sjell në emision!
Projekti i ri i Xhensilës lidhet me Parisin, dhe me look-un e saj aty, qenka bërë si franceze e vërtetë!
Sheffield e zbret Arsenal në vendin e pestë të Premier: Henderson i mohon super golin Xhakës
Video/ Çmenduri në Meksikë: rrahje masive në stadium, 37 të plagosur
Topi i Artë, 30 kandidatët që nisin sulmin për fronin e Modric

Rreth Nesh


NEWZMAGNET eshte magneti juaj per lajme nga bota dhe vendi, argetim, showbiz,njoftime lokale pune, trajnime, etj
Te gjitha te rejat e fundit do ti gjeni tek ne!
Per me shume informacion ose per aplikime, na kontaktoni ne newzmagnet@gmail.com
Ju Mirepresim!

  • Copyright © 2019 www.newzmagnet.com