Barcellona sulmon De Ligt: “Hollandezi zgjodhi Juventus për taksat”

Dy ishin objektivat e mëdhenj që Barcellona nuk i arriti dot: Neymar e De Ligt. Nëse për brazilianin nuk u arrit asnjëherë akordi me Paris Saint Germain, hollandezi përfundoi tek Juventus e, sipas Oscar Grau, drejtorit ezkekutiv blaugrana, për një motiv që nuk varej nga klubi spanjoll. “Bëmë një ofertë për De Ligt, por preferoi Juventus ku taksat italiane i lejojnë të ketë një pagesë më të lartë” ka deklaruar ai.
Sipas drejtuesit katalanas ajo e mbrojtësit ishte një zgjedhje e pastër ekonomike. Dekreti i Rritjes, që do të nisë nga janari 2020, do ti lejojë punëtorëve (si të huaj ashtu dhe italianë) të transferuar në Itali
për të nxjerrë tatimin mbi të ardhurat e tatueshme me taksën në 50% të të ardhurave totale (kundrejt 85% të Spanjës).
De Ligt ka një pagesë bruto prej rreth 15 milion euro, pra rreth 7.5 neto, në të cilën hollandezi paguan rreth 1.600.000 euro taksë mbi të ardhurat personale (duke kursyer, falë Dekretit të Rritjes, një shifër të përafërt).


Si ia bëri me kilet e tepërta të shtatzanisë? Almeda Abazi rrëfen “sekretin“!
Fustani lë në baltë Rita Orën; Këngëtares i dalin të brendshmet në event
Iris Luarasi deklaroi se e kishte ngelur, Arbana Osmani i përgjigjet: Nota s’të bën ngelës e as dështak
Zbuloi se është në lidhje me një vajzë të Tv Klan, Mateus Frroku e sjell në emision!
Projekti i ri i Xhensilës lidhet me Parisin, dhe me look-un e saj aty, qenka bërë si franceze e vërtetë!
Sheffield e zbret Arsenal në vendin e pestë të Premier: Henderson i mohon super golin Xhakës
Video/ Çmenduri në Meksikë: rrahje masive në stadium, 37 të plagosur
Topi i Artë, 30 kandidatët që nisin sulmin për fronin e Modric

Rreth Nesh


NEWZMAGNET eshte magneti juaj per lajme nga bota dhe vendi, argetim, showbiz,njoftime lokale pune, trajnime, etj
Te gjitha te rejat e fundit do ti gjeni tek ne!
Per me shume informacion ose per aplikime, na kontaktoni ne newzmagnet@gmail.com
Ju Mirepresim!

  • Copyright © 2019 www.newzmagnet.com