Duro ngre zërin dhe tregon episodet kundër: “Arbitrat po na dëmtojnë”

Nuk është nga ata që preferojnë të flasin për arbitrimin, por pas ndeshjes së dytë me episode kundër, Duro flet hapur se në dy ndeshjet që skuadra e tij nuk ka fituar është dëmtuar nga situata të dukshme, që kanë ndikuar në rezultatin e ndeshjes, pavarësisht se nuk ngurron ta quajë ndeshjen me Bylis, si më të dobtën që Kukësi ka zhvilluar nën drejtimin e tij.
“Mund të them se ka ndikuar plotësisht – tha Duro – . Më vjen keq sepse kundër Lacit ishte një 11 meëtërsh i pastër, i parë nga të gjithë përvec arbitrit, por edhe kundër Bylis ishin dy penallti të padhëna për ne në pjesën e dytë, ndërkohë që penalltia ishte një simulim i pastër i Goxhajt”.
Në dy ndeshjet e kontestuar Kukësi ka marrë vetëm një pikë, atë në Lac në barazimin 1-1, ndërsa tani vjen përplasja me kryesuesit e kampionatit, Tiranën. Ndoshta nuk është momenti ideal për Kukësin, por është një ndeshje për të mos u humbur. “Fitorja nuk është një detyrim, jo më Tiranën, por edhe me një skuadër dytësore nuk do ta konsideroja si detyrim. Skuadra duhet të japë maksikmimin dhe kjo është detyra e saj, pastaj bilanci bëhet në përfundim të kampionatit, nëse kemi marrë pikët që duhet”.
Disfata në Ballsh nuk ka tronditur vetëm ambjentin kuksian, por ka evidentuar edhe një problem serioz: pa Ethemin dhe Mustën Blutë kanë humbur shumë në intensitet. Tekniku duhet të bëjë përsëri pa dyshen, por ka bindjen se Abazaj dhe Gavazaj do të bëjnë diferencën.


Si ia bëri me kilet e tepërta të shtatzanisë? Almeda Abazi rrëfen “sekretin“!
Fustani lë në baltë Rita Orën; Këngëtares i dalin të brendshmet në event
Iris Luarasi deklaroi se e kishte ngelur, Arbana Osmani i përgjigjet: Nota s’të bën ngelës e as dështak
Zbuloi se është në lidhje me një vajzë të Tv Klan, Mateus Frroku e sjell në emision!
Projekti i ri i Xhensilës lidhet me Parisin, dhe me look-un e saj aty, qenka bërë si franceze e vërtetë!
Sheffield e zbret Arsenal në vendin e pestë të Premier: Henderson i mohon super golin Xhakës
Video/ Çmenduri në Meksikë: rrahje masive në stadium, 37 të plagosur
Topi i Artë, 30 kandidatët që nisin sulmin për fronin e Modric

Rreth Nesh


NEWZMAGNET eshte magneti juaj per lajme nga bota dhe vendi, argetim, showbiz,njoftime lokale pune, trajnime, etj
Te gjitha te rejat e fundit do ti gjeni tek ne!
Per me shume informacion ose per aplikime, na kontaktoni ne newzmagnet@gmail.com
Ju Mirepresim!

  • Copyright © 2019 www.newzmagnet.com