“Gaboni dy herë po e shkarkuat!”, Sacchi mbron Giampaolon dhe këshillon Milanin. Trajneri anulon takimin me Allegri
Arrigo Sacchi, ish-trajneri kuqezi, për “Radio Rai”, ka folur për pozicionin e Marco Giampaolos:

“Shkarkimi i tij do të ishte një gabimi dyfishtë: do të ishte një gabim i klubit dhe mungesë respekti karshi profesionistit.
Duhet durim dhe kujdes, ka shumë të rinj në ekip dhe disa nga ata nuk kanë eksperiencën e duhur”.
Giampaolo ka treguar se është i zoti, edhe me ekipe më të dobëta se Milani.
Duhet kujdes dhe durim, skuadra e Milanit është ende pa përvojë dhe e njomë”.
Sakaq, trajneri kuqezi, “për impenjime pune”, ka anuluar takimin bashkë me Allegrin dhe Galeonen, dy miq të tij.
Gjendja e ekipit nuk është nga më të mirat dhe nuk ka vend për impenjime jashtë fushës.


Rrëfimi i Patrice Evra: Hëngra fasule dhe makarona, ndaj u turpërova në derbin e Manchesterit
Rudi Vata: Berisha mbështeste klanin “Duka”, kur i takova takim nuk denjoi as të më hapte derën
Luiza Gega fiton medalje bronzi në “Lojërat Olimpike Ushtarake”
Egjipti sulmon Mohamed Salah: Të të vijë turp, një mysliman s’pozon me një femër të tillë
Tifozët e Milanit thyejnë rekorde në “Twitter”, duan me çdo kusht jashtë këtë lojtar!
Sergio Ramos: Jemi me Zidane deri në vdekje, ja mesazhi që duhet të japim!
Specialja e prestigjozes “Otbfootball” për Igli Taren: Arkitekti i Lazios moderne
Interi e ka seriozisht për Ibrahimovic, nuk i thotë jo propozimit të Raiolas

Rreth Nesh


NEWZMAGNET eshte magneti juaj per lajme nga bota dhe vendi, argetim, showbiz,njoftime lokale pune, trajnime, etj
Te gjitha te rejat e fundit do ti gjeni tek ne!
Per me shume informacion ose per aplikime, na kontaktoni ne newzmagnet@gmail.com
Ju Mirepresim!

  • Copyright © 2019 www.newzmagnet.com