Strakosha bën 100 ndeshje me fanelën e Lacios: Ja si më frymëzon Buffon
Thomas Strakosha festoi të dielën 100 ndeshjet me fanelën e Lacios në Serinë A, duke ruajtur portën të paprekur në fitoren 4-0 kundër Genoas.

Portieri i përfaqësueses shqiptare ka shënuar këtë shifër jubilare, duke qenë sërish autor i një paraqitje të shkëlqyer.
Portieri i skuadrës bardhekaltër dhe i Shqipërisë mori komplimentat edhe nga mediat. Teksa nuk nguroi edhe të shprehet se ende ka vend për përmirësim, deri në ditën kur të varë dorezat në gozhdë.
“Unë mund të rritem ende në të gjitha aspektet deri ditën kur të tërhiqem .
Askush nuk mund të mos përmirësohet… Shikoni Bufon si po luan, në moshën 42-vjeçare. Unë jam i qetë dhe stërvitem si duhet me përgatitësit e mi. Duhet të mbetem i përqendruar dhe të punoj ditë pas dite”.
Gjithashtu, Strakosha bëri edhe një analizë të ndeshjes së fituar përballë Xhenoas, duke u shprehur i kënaqur me atë që bëri skuadra e tij.
“Ndihem tepër i gëzuar, përderisa sipas meje kemi dominuar dhe kemi riskuar pak. Ia dolëm të bënim mirë dhe nuk i kemi lejuar shumë fushë Xhenoas. Ishim të zotët për të mbyllur ndeshjen. Mbi të gjitha ishim të përqendruar dhe kjo është e rëndësishme.
Zotërojmë cilësitë e duhura dhe këtë e dimë. Ndonjëherë e humbasim përqendrimin dhe i bëjmë keq vetes, por fatmirësisht, këtë radhë nuk ndodhi”, përfundoi portieri shqiptar i Lacios.


Rrëfimi i Patrice Evra: Hëngra fasule dhe makarona, ndaj u turpërova në derbin e Manchesterit
Rudi Vata: Berisha mbështeste klanin “Duka”, kur i takova takim nuk denjoi as të më hapte derën
Luiza Gega fiton medalje bronzi në “Lojërat Olimpike Ushtarake”
Egjipti sulmon Mohamed Salah: Të të vijë turp, një mysliman s’pozon me një femër të tillë
Tifozët e Milanit thyejnë rekorde në “Twitter”, duan me çdo kusht jashtë këtë lojtar!
Sergio Ramos: Jemi me Zidane deri në vdekje, ja mesazhi që duhet të japim!
Specialja e prestigjozes “Otbfootball” për Igli Taren: Arkitekti i Lazios moderne
Interi e ka seriozisht për Ibrahimovic, nuk i thotë jo propozimit të Raiolas

Rreth Nesh


NEWZMAGNET eshte magneti juaj per lajme nga bota dhe vendi, argetim, showbiz,njoftime lokale pune, trajnime, etj
Te gjitha te rejat e fundit do ti gjeni tek ne!
Per me shume informacion ose per aplikime, na kontaktoni ne newzmagnet@gmail.com
Ju Mirepresim!

  • Copyright © 2019 www.newzmagnet.com