Video/ Djokovic rikuperon dëmtimin, duke u ndeshur në… sumo

Pasi ka kaluar problemet në shpatull që e kanë detyruar të tërhiqet në US Open, Novak Djokovic është gati të kthehet në fushë. Kampioni serb ka fluturuar në Tokyo ku do të marrë pjesë për herë të parë në turneun vendas. Në pritje për të zbritur në pistë, numri 1 në botë është ngjitur në dohyo, zona e luftimit e përdorur në mundjet sumo.
Mes të qeshurave, Nole ka provuar disa lëvizje e një dyluftim kundër një prej ish-luftëtarëve vendas. “Ishte një eksperiencë unike dhe e pabesueshme. Ndihesha pak jashtë forme (për sumo) – bëri humor tenisti -. Mendoj se me ndonjë kg më tepër, do të jem gati për të konkuruar. Me shumë mundësi trefishi i peshës sime aktuale do të ishte masa e duhur për tu futur në dyluftim”.


Si ia bëri me kilet e tepërta të shtatzanisë? Almeda Abazi rrëfen “sekretin“!
Fustani lë në baltë Rita Orën; Këngëtares i dalin të brendshmet në event
Iris Luarasi deklaroi se e kishte ngelur, Arbana Osmani i përgjigjet: Nota s’të bën ngelës e as dështak
Zbuloi se është në lidhje me një vajzë të Tv Klan, Mateus Frroku e sjell në emision!
Projekti i ri i Xhensilës lidhet me Parisin, dhe me look-un e saj aty, qenka bërë si franceze e vërtetë!
Sheffield e zbret Arsenal në vendin e pestë të Premier: Henderson i mohon super golin Xhakës
Video/ Çmenduri në Meksikë: rrahje masive në stadium, 37 të plagosur
Topi i Artë, 30 kandidatët që nisin sulmin për fronin e Modric

Rreth Nesh


NEWZMAGNET eshte magneti juaj per lajme nga bota dhe vendi, argetim, showbiz,njoftime lokale pune, trajnime, etj
Te gjitha te rejat e fundit do ti gjeni tek ne!
Per me shume informacion ose per aplikime, na kontaktoni ne newzmagnet@gmail.com
Ju Mirepresim!

  • Copyright © 2019 www.newzmagnet.com