Calciopoli, lëvizje e re e Juventus kundër Inter: “Titulli 2006 nuk duhet të dorëzohet”

“Inter? Jo, të lutem! Më parë është Bayer” ka thënë tekniku i Juventus Maurizio Sarri. “Juve? Është vetëm Barcellona tani për tani” i qendron në linjë Conte. E megjithatë, Champions apo jo Champions, Derbi i Italisë është aty gati të kthejë në vëmendje mëritë e vjetra, Calciopoli apo kampionatin e ndershmërisë. Sikur të mos mjaftonin dy pikët në klasifikim që ndajnë djemtë e Conte nga ata të Sarri, si të mos ishte i mjaftueshëm rivaliteti historik e mungesa e miqësisë mes dy teknikëve, benzinë mbi zjarr ka menduar të hedhë kontestimi më i madh mes dy klubeve, ajo për Titullin 2006.
Pikërisht kështu, cështja e stërzgjatur nuk ka përfunduar ende. Juventus, pavarësisht dështimeve të panumërta të marra si në drejtësinë sportive ashtu dhe në atë civile, vazhdon betejën juridike. Kolegji i garancisë së sportit ka marrë një ankimim të klubit bardhezi kundër Figc, Inter e Coni për vendimin e 30 gushtit të kaluar në Gjykatën federale të apelit, në lidhje me dorëzimin nga ana e Figc, tek Inter të titullit kampion 2006. Juventus kërkon të mos dorëzohet tek askush titulli kampion për sezonin 2005-2006 e, duke e dërguar cështjen në organet e drejtësisë federale kompetente. Bardhezinjtë bëjnë hapin zyrtar të një raundi të ri, që vështirë se do të jetë i fundit… sepse edhe ky është Inter-Juve.


Si ia bëri me kilet e tepërta të shtatzanisë? Almeda Abazi rrëfen “sekretin“!
Fustani lë në baltë Rita Orën; Këngëtares i dalin të brendshmet në event
Iris Luarasi deklaroi se e kishte ngelur, Arbana Osmani i përgjigjet: Nota s’të bën ngelës e as dështak
Zbuloi se është në lidhje me një vajzë të Tv Klan, Mateus Frroku e sjell në emision!
Projekti i ri i Xhensilës lidhet me Parisin, dhe me look-un e saj aty, qenka bërë si franceze e vërtetë!
Sheffield e zbret Arsenal në vendin e pestë të Premier: Henderson i mohon super golin Xhakës
Video/ Çmenduri në Meksikë: rrahje masive në stadium, 37 të plagosur
Topi i Artë, 30 kandidatët që nisin sulmin për fronin e Modric

Rreth Nesh


NEWZMAGNET eshte magneti juaj per lajme nga bota dhe vendi, argetim, showbiz,njoftime lokale pune, trajnime, etj
Te gjitha te rejat e fundit do ti gjeni tek ne!
Per me shume informacion ose per aplikime, na kontaktoni ne newzmagnet@gmail.com
Ju Mirepresim!

  • Copyright © 2019 www.newzmagnet.com