Fitoi festivalin në Rusi, Inis Neziri tregon sa u pagua!

Inis Neziri mahnit në fund të gushtit jurinë e festivalit “New Wave Festival 2019”, në Sochi të Rusisë, ku u paraqit si përfaqësuese e Shqipërisë. Perfomanca e saj u vlerësua shumë si prej anëtarëve të saj, ashtu dhe nga publiku që e priti me duartrokitje.

Vetëm tani këngëtarja tregoi sesa është paguar për cmimin e parë në këtë festival. E ftuar në “Zonë e Lirë”, Inisi tha se kishte marrë 50 mijë euro, me taksë me vlerë të shtuar.

“Rusët nuk janë zemërgjerë, por vlerësojnë artistët”– u shpreh ajo. Inisi spikati në edicionin e pestë të “Gjeniut të vogël“, ndërsa ka qenë pjesëmarrëse edhe në eventin e rëndësishëm të muzikës së lehtë shqiptare siç është Festivali i Këngës në RTSH.


Si ia bëri me kilet e tepërta të shtatzanisë? Almeda Abazi rrëfen “sekretin“!
Fustani lë në baltë Rita Orën; Këngëtares i dalin të brendshmet në event
Iris Luarasi deklaroi se e kishte ngelur, Arbana Osmani i përgjigjet: Nota s’të bën ngelës e as dështak
Zbuloi se është në lidhje me një vajzë të Tv Klan, Mateus Frroku e sjell në emision!
Projekti i ri i Xhensilës lidhet me Parisin, dhe me look-un e saj aty, qenka bërë si franceze e vërtetë!
Sheffield e zbret Arsenal në vendin e pestë të Premier: Henderson i mohon super golin Xhakës
Video/ Çmenduri në Meksikë: rrahje masive në stadium, 37 të plagosur
Topi i Artë, 30 kandidatët që nisin sulmin për fronin e Modric

Rreth Nesh


NEWZMAGNET eshte magneti juaj per lajme nga bota dhe vendi, argetim, showbiz,njoftime lokale pune, trajnime, etj
Te gjitha te rejat e fundit do ti gjeni tek ne!
Per me shume informacion ose per aplikime, na kontaktoni ne newzmagnet@gmail.com
Ju Mirepresim!

  • Copyright © 2019 www.newzmagnet.com