Interi e ka seriozisht për Ibrahimovic, nuk i thotë jo propozimit të Raiolas
Për momentin Zlatan Ibrahimovic vazhdon të jetë i impenjuar me Los Angeles Galaxy në fazën play-off të Major League Soccer, ku do të përcaktohet skuadra fituese e titullit kampion për këtë vit.

Pas triumfit 1-2 ndaj Minnesota United, Galaxy do të sfidojë në çerekfinale Los Angeles FC në një derbi të nxehtë.
Gjithsesi pasi të përfundojë ky sezon i MLS, Zlatan Ibrahimovic do të jetë një lojtar i lirë në treg, pasi ka vendosur të mos rinovojë kontratën me skuadrën amerikane.
Ibra dëshiron rikthimin në Itali dhe Interi mbetet një opsion real për të ardhmen e bomberit suedez.
Zikaltrit nuk i kanë thënë jo propozimit të Raiolos që Zlatan të riveshë fanellën e Interit pasi trajneri Conte dhe drejtuesit e kanë marrë ndjeshëm në konsideratë një opsion të tillë.
Problemi i vetëm qëndron te kontrata afatgjatë që kërkon Ibra. Raiola i ka paraqitur kërkesat e klientit të tij Interit, me 38-vjeçarin që kërkon një kontratë për 2 vite e gjysmë me një pagë prej 6 milionë eurosh në vit.


Lorik Cana: Ja kush e fiton Champions League
Të gjithë me sytë nga Rashica, Lala: E ndjekin shumë klube nga 4 ligat kryesore
Sarri “fërkon duart”, zbrazet infermieria e Juventusit
“Po çfarë je shqiponjë ti?”, Jupit nuk i mbajnë nervat me Jeminin në moviolën e Tiranës: Po flet budallallëqe
E BUJSHME: Armando Broja firmos kontratë profesioniste me Çelsin
Miniera “Ajax”: 7 futbollistë të shitur për 307 mln euro në vitet e fundit!
Klubi që humbi njeriun e momentit në futbollin botëror, për vetëm 3000 euro
Ish-e fejuara sulmon Pelè para Shën Valentinit: Më ka tradhëtuar vazhdimisht. Për të ishte normale

Rreth Nesh


NEWZMAGNET eshte magneti juaj per lajme nga bota dhe vendi, argetim, showbiz,njoftime lokale pune, trajnime, etj
Te gjitha te rejat e fundit do ti gjeni tek ne!
Per me shume informacion ose per aplikime, na kontaktoni ne newzmagnet@gmail.com
Ju Mirepresim!

  • Copyright © 2019 www.newzmagnet.com