Sergio Ramos: Jemi me Zidane deri në vdekje, ja mesazhi që duhet të japim!
Reali i Madridit luan mbrëmjen e nesërme një transfertë mjaft delikate ndaj Galatasaray në UEFA Champions League.

“Los Blancos” nuk e kanë nisur mirë fazën e grupeve, teksa pas dy ndeshjesh janë në kuotën e 1 pike dhe sfida e nesërme do të jetë mjaft përcaktuese për fatet e tyre.
Në kuadër të përballjes ndaj turqve, përpara mediave ka folur kapiteni Sergio Ramos, i cili e ka thënë qartë që e vetmja rrugë që Reali ka, është fitorja.
Gjithashtu, spanjolli foli edhe për trajnerin Zidane, për të cilin tha se ka mbështetjen e të gjithë ekipit.
“E vetmja gjë që kemi në mendje për ndeshjen e nesërme është fitorja. Kemi vetëm dy rrugë, të fitojmë ose të fitojmë!
E gjithë Bota e ti që ekipi ynë është deri në vdekje me Zidane dhe të ndodhë çfarë të ndodhë, mesazhi që duhet të japim është që jemi të bashkuar.
Madridi gjithmonë ringrihet dhe e vetmja mënyrë për ta bërë është që të qëndrojmë të bashkuar. Rezultatet do të vijnë.”


“Ndihem italian dhe shqiptar”, Kumbulla tregon përtej kufirit për zgjedhjen e Kombëtares
Parashikimi i Linekerit: Nuk do të mbarojë mirë, por Sarri tregoi se ka b***
Bie serveri online i shitjeve të biletave për Kosovë-Angli, interes i jashtëzakonshëm nga tifozët
Trajneri i Andorrës paralajmëron Shqipërinë: Vijmë për të marrë pikë
Ndryshon lista e kombëtares, Reja bën “prapakthehu” dhe merr sulmuesin
FOTO: Këlcyra, aty ku lojtarët dënohen… përjetë nga futbolli
Bayern fiton thellë me Dortmundin, Lewandovski “uragan”
Benzema konfirmohet goleador, Reali fiton dhe ngjitet në krye

Rreth Nesh


NEWZMAGNET eshte magneti juaj per lajme nga bota dhe vendi, argetim, showbiz,njoftime lokale pune, trajnime, etj
Te gjitha te rejat e fundit do ti gjeni tek ne!
Per me shume informacion ose per aplikime, na kontaktoni ne newzmagnet@gmail.com
Ju Mirepresim!

  • Copyright © 2019 www.newzmagnet.com