Video/ Çmenduri në Meksikë: rrahje masive në stadium, 37 të plagosur

Liga MX, kampionati meksikan, vazhdon të bëjë lajm e për fat të keq jo për motive futbollistike. Nuk ishte shuar ende protesta e Tiburones Veracruz, që për probleme ekonomike protestuan para ndeshjen me Tigres (duke pësuar dy gola, të palëvizshëm në fushë), se sërisht ndodh dicka e pazakontë. E këtë herë është një rrahje masive, që nisi në shkallët e stadiumit e pastaj degjeneroi kudo në ambjentet brenda tij, me një bilanc final, si shpjegon ESPN, prej 37 të plagosurish. Ndeshja në fjalë është ajo mes San Luis e Querétaro, e natyrisht u ndërpre.
Liga MX “reprocha y reprueba” violencia durante San Luis vs. Querétaro; pide investigación a fondo https://t.co/z9adGrVBap pic.twitter.com/1lrztOjQY2
— Enfoque San Luis (@enfoquesanluis) October 21, 2019

Gjithcka ndodhi pak minuta nga fundi, me miqtë në avantazh 0-2. The Sun rrëfen për një debat të shpërthyer në shkallët e stadiumit mes një tifozi të skuadrës vendase e një grupi mbështetësish të Querétaro, që kanë nisur të tallen me ata të San Luis. Në këtë pikë u formuan dy reshtime e nisi një betejë e vërtetë. Imazhet tregojnë tifozë të goditur me shkopinjtë e flamujve ose objekte hekuri, ndërsa pjesa më e madhe e publikut kërkonte të largohej. Tifozët të trembur, pushtuan fushën, por dhuna vazhdoi edhe në terrenin e lojës, pavarësisht se punonjësit e sigurisë kërkuan të ndanin grupet luftuese më ata që nuk donin të kishin fare të bënin me kaosin.


E bija e akuzon gjithmonë; Gent Zenelaj rregullon gabimin ‘live’ në program!
Pas ndarjes, Robert Berisha në festival me një këngë për Nora Istrefin
Kelvi dhe Arjola i zunë vendin, Dajana Shabani pendohet për lëvizjen
Humbi fëmijën e dytë brenda vitit, aktorja e shkatërruar pas abortit spontan!
Zgjodhi mes Zvicrës Kosovës e Shqipërisë: ja kush është sulmuesi i Hibernian
Kapiteni i Juventus tifoz i Milan: Chiellini nuk harron ironinë me kuqezinjtë
Memolla pret rastin e tij: “Andorra si Franca, vlen tre pikë”
Po i mbaron kontrata… Mircea Lucescu zbulon destinacionin ideal për Willian

Rreth Nesh


NEWZMAGNET eshte magneti juaj per lajme nga bota dhe vendi, argetim, showbiz,njoftime lokale pune, trajnime, etj
Te gjitha te rejat e fundit do ti gjeni tek ne!
Per me shume informacion ose per aplikime, na kontaktoni ne newzmagnet@gmail.com
Ju Mirepresim!

  • Copyright © 2019 www.newzmagnet.com