Rrëfimi i Patrice Evra: Hëngra fasule dhe makarona, ndaj u turpërova në derbin e Manchesterit
Patrice Evra ka zbuluar se agjenti i tij mendoi se ishte gabim që francezi u bashkua me Manchester United, pasi ai u zëvendësua 45 minuta mbas debutimit.

Mbrojtësi i majtë u zhvendos në “Teatrin e Ëndrrave” nga Monaco, në vitin 2006, por përjetoi makthin në ndeshjen e parë për “Djajtë e Kuq”, në derbin kundër Manchester City.
Duke folur për “Sky Sport”, Evra zbuloi se ishte i sëmurë para ndeshjes, por kishte shumë frikë t’i tregonte trajnerit Sir Alex Ferguson për gjendjen e tij:
“Kur luajta ndeshjen time të parë me Manchester United, hëngra disa fasule dhe makarona para ndeshjes dhe u sëmura në dhomën time.
Unë do t’i thoja Sir Alex Ferguson “shiko, nuk jam i gatshëm për të luajtur”, por u frikësova, sepse do të mendonte: Ai nuk qenka njeriu i duhur, që të luajë në derbi. Unë startova titullar, por u zëvendësova mbas 45 minutash. 
Mbaj mend që Ferguson më tha: “Tani ulu në stol, shikoje dhe mësojë futbollin anglez”.
Ishte një kohë e vështirë. Edhe agjenti im tha se kemi bërë gabim të madh që firmosëm për Manchester United.
Por, kam qenë me të vërtetë i fortë mendërisht dhe provova se të gjithë kishin gabuar për mua. Jam me të vërtetë krenar që e bëra atë”.
Evra vazhdoi të luante 278 ndeshje për Manchester United gjatë 8 viteve, duke shënuar 7 gola dhe dhënë 33 asiste, ndërsa fitoi Ligën e Kampionëve, pesë tituj të Premier League dhe tri Kupa të Ligës.


“Ndihem italian dhe shqiptar”, Kumbulla tregon përtej kufirit për zgjedhjen e Kombëtares
Parashikimi i Linekerit: Nuk do të mbarojë mirë, por Sarri tregoi se ka b***
Bie serveri online i shitjeve të biletave për Kosovë-Angli, interes i jashtëzakonshëm nga tifozët
Trajneri i Andorrës paralajmëron Shqipërinë: Vijmë për të marrë pikë
Ndryshon lista e kombëtares, Reja bën “prapakthehu” dhe merr sulmuesin
FOTO: Këlcyra, aty ku lojtarët dënohen… përjetë nga futbolli
Bayern fiton thellë me Dortmundin, Lewandovski “uragan”
Benzema konfirmohet goleador, Reali fiton dhe ngjitet në krye

Rreth Nesh


NEWZMAGNET eshte magneti juaj per lajme nga bota dhe vendi, argetim, showbiz,njoftime lokale pune, trajnime, etj
Te gjitha te rejat e fundit do ti gjeni tek ne!
Per me shume informacion ose per aplikime, na kontaktoni ne newzmagnet@gmail.com
Ju Mirepresim!

  • Copyright © 2019 www.newzmagnet.com