Luiza Gega fiton medalje bronzi në “Lojërat Olimpike Ushtarake”
Atletja shqiptare Luiza Gega në bën krenar sërish, duke fituar një medalje tjetër.

Teksa është bërë pjesë e Forcat e Armatosura në Policinë Ushtarake, ajo ka fituar medalje bronzi në Lojërat Olimpike Ushtarake Botërore që po mbahen në Wahan të Kinës.
Lajmin e ka bërë ministrja e Mbrojtjes, Olta Xhaçka, duke postuar edhe disa fotografi.
“Flamurtarja e ekipit të FA shqiptare në Lojërat Olimpike Ushtarake Botërore në Wuhan të Kinës, nëntetare Luiza Gega na nderoi të gjithëve duke fituar medaljen e bronzit në 3000m me pengesa.
Të tjera paraqitje dinjitoze presim edhe nga sportistët e tjerë të FA”, shkruan Xhaçka.“Ndihem italian dhe shqiptar”, Kumbulla tregon përtej kufirit për zgjedhjen e Kombëtares
Parashikimi i Linekerit: Nuk do të mbarojë mirë, por Sarri tregoi se ka b***
Bie serveri online i shitjeve të biletave për Kosovë-Angli, interes i jashtëzakonshëm nga tifozët
Trajneri i Andorrës paralajmëron Shqipërinë: Vijmë për të marrë pikë
Ndryshon lista e kombëtares, Reja bën “prapakthehu” dhe merr sulmuesin
FOTO: Këlcyra, aty ku lojtarët dënohen… përjetë nga futbolli
Bayern fiton thellë me Dortmundin, Lewandovski “uragan”
Benzema konfirmohet goleador, Reali fiton dhe ngjitet në krye

Rreth Nesh


NEWZMAGNET eshte magneti juaj per lajme nga bota dhe vendi, argetim, showbiz,njoftime lokale pune, trajnime, etj
Te gjitha te rejat e fundit do ti gjeni tek ne!
Per me shume informacion ose per aplikime, na kontaktoni ne newzmagnet@gmail.com
Ju Mirepresim!

  • Copyright © 2019 www.newzmagnet.com