Arsenal merr vendimin për Xhakën: nuk është më kapiteni, por nuk mbyllet me kaq

Vendimi është marrë: Granit Xhaka nuk është më kapiteni i Arsenal. Lajmin e ka bërë të ditur zyrtarisht tekniku i Gunners Unai Emery përpara ndeshjes së Europa League kundër Vitoria Guimaraes, ndeshje për të cilën mesfushori shqiptar i Zvicrës nuk është grumbulluar. Emery ka shpjeguar se ka folur me Xhakën pas konfrontimit të ashpër të mesfushorit e një pjese të tifozerisë së Arsenal, që akuzohet tani nga lojtari se kanë kërcënuar atë dhe familjen e tij: “Kam patur një takim me Xhakën dhe i komunikova se nuk është më kapiteni. E pranoi vendimin tim. Kisha nevojë të merrja një vendim dhe tani e bëra”.
Episodi ndodhi në sfidën e barazuar 2-2 kundër Crystal Palace. Mesfushori shqiptar u thirr për zëvendësim nga Unai Emery në minutën e 61, por i bezdisur nga fërshëllimat gjatë gjithë ndeshjes, Xhaka nuk e fshehu mosaprovimin, duke flakur përtokë shiritin e kapitenit e duke ironizuar edhe tifozët që e fërshëllenin, e duke i bërë shenjë me dorë të përpiqeshin më shumë, ndërsa në fund i thotë “q****i”.
E tani, skenarë të tjerë happen, sipas medias angleze. Lojtari nuk grumbullohet për të dytën ndeshje radhazi dhe me dritaren e merkatos së janarit fare afër, Arsenal po mendon shitjen e menjëhershme të ish-kapitenit.
Xhaka being subbed off pic.twitter.com/VIQsnhFBoC
— Matt (@MGH) October 27, 2019Tronditet tenisi nga Marcelo Rios: “Agassi merrte doping e ATP e mbuloi katër herë”
“Pas Brexit”, kryeministri britanik firmos divorcin me bashkëshorten
Mjaftuan tre ndeshje për tu bindur: Dortmund blen përfundimisht Emre Can
FOTOT: Pasojat e frikshme nga stuhitë që kanë pushtuar Europën
Nuk kaluan vecse pak ditë, familja mbretërore tronditet nga një tjetër divorc!!
Gruaja që priti 41 vite për të humbur virgjërinë, merr lajmin e mrekullueshëm
FOTOT: Kopjuan filmin “Titaniku”, vërshojnë komentet e shikuesve
“Duhet të jem pedo”, eskorta 2,000$ nata pranon se i dërgoi foto nudo 13 vjeçarit

Rreth Nesh


NEWZMAGNET eshte magneti juaj per lajme nga bota dhe vendi, argetim, showbiz,njoftime lokale pune, trajnime, etj
Te gjitha te rejat e fundit do ti gjeni tek ne!
Per me shume informacion ose per aplikime, na kontaktoni ne newzmagnet@gmail.com
Ju Mirepresim!

  • Copyright © 2019 www.newzmagnet.com