Haaland arrin Del Piero e Diego Costa: 19 vjeçari është që tani legjendë e Champions

Është vetëm 19 vjec, i ka mbushur në 21 korrik dhe është future tashmë në historinë e një kompeticioni madhështor si Champions League. Nuk është ndoshta emri më i dëgjuar, në fund të fundit është vetëm një adoleshent që po lë gjurmë në impaktin e parë me futbollin që ka rëndësi, por me golin e realizuar ndaj Napolit në San Paolo, sulmuesi i Salzburg Erling Haaland është i katërti lojtar në historinë e këtij kompeticioni, që realizon një gol në cdo ndeshje të katër përfaqësimeve të tij të para. Të tjerët janë emra që kanë bërë botën të flasë për ta: Zé Carlos (Porto, 1992/93), Del Piero (Juventus, 1995) e Diego Costa (Atletico Madrid, 2013/14). Kështu që Haaland është i përzgjedhuri…
(function(d, s, id) { var js, fjs = d.getElementsByTagName(s)[0]; if (d.getElementById(id)) return; js = d.createElement(s); js.id = id; js.src = 'https://www.scorebat.com/embed/embed.js?v=m2to'; fjs.parentNode.insertBefore(js, fjs); }(document, 'script', 'scorebat-jssdk'));
Gjiganti norvegjez është tani në kuotën e 7 golave (dy më shumë se cdo futbollist tjetër në historinë e kompeticionit europian në këtë mënyrë llogaritje): përpara golit në Napoli, që i dhuroi vendin e parë Liverpool, Haaland ka shënuar tregolëshin në debutimin kundër Genk, një gol kundër Liverpool në Anfield e dygolësh ndaj Napolit në Salzburg dy javë më parë. Normale që me këtë ritëm, norvegjezi është në vorbullën e klubeve më të rëndësishëm të Europës.


Tronditet tenisi nga Marcelo Rios: “Agassi merrte doping e ATP e mbuloi katër herë”
“Pas Brexit”, kryeministri britanik firmos divorcin me bashkëshorten
Mjaftuan tre ndeshje për tu bindur: Dortmund blen përfundimisht Emre Can
FOTOT: Pasojat e frikshme nga stuhitë që kanë pushtuar Europën
Nuk kaluan vecse pak ditë, familja mbretërore tronditet nga një tjetër divorc!!
Gruaja që priti 41 vite për të humbur virgjërinë, merr lajmin e mrekullueshëm
FOTOT: Kopjuan filmin “Titaniku”, vërshojnë komentet e shikuesve
“Duhet të jem pedo”, eskorta 2,000$ nata pranon se i dërgoi foto nudo 13 vjeçarit

Rreth Nesh


NEWZMAGNET eshte magneti juaj per lajme nga bota dhe vendi, argetim, showbiz,njoftime lokale pune, trajnime, etj
Te gjitha te rejat e fundit do ti gjeni tek ne!
Per me shume informacion ose per aplikime, na kontaktoni ne newzmagnet@gmail.com
Ju Mirepresim!

  • Copyright © 2019 www.newzmagnet.com