Protestat në Kili dërgojnë finalen e Libertadores në Perù

Finalja e Conmebol e Kupës Libertadores do të luhet në Lima, në Perù, në 23 nëntor e jo më në Santiago, për shkak të tensioneve të brendshme që akoma po ndodhin në Kili. Vendimi, lexohet në një komunikatë të Conmebol (Konfederata e futbollit amerikano-jugore) është dakordësuar me presidentët e Flamengo e River Plate (dy skuadrat finaliste) përvec se me Federata e Argjentinës, Brazilit e Kilit.
“Rrethanat e reja të forcave madhore, duke konsideruar sigurinë e lojtarëve, publikut e të delegacioneve, kanë motivuar vendimin për të spostuar finalen e Conmebol Copa Libertadores 2019 në Lima, në Perù, duke ruajtur si datë atë të 23 nëntorit”, shkruhet në komunikatën për shtyp.


E bija e akuzon gjithmonë; Gent Zenelaj rregullon gabimin ‘live’ në program!
Pas ndarjes, Robert Berisha në festival me një këngë për Nora Istrefin
Kelvi dhe Arjola i zunë vendin, Dajana Shabani pendohet për lëvizjen
Humbi fëmijën e dytë brenda vitit, aktorja e shkatërruar pas abortit spontan!
Zgjodhi mes Zvicrës Kosovës e Shqipërisë: ja kush është sulmuesi i Hibernian
Kapiteni i Juventus tifoz i Milan: Chiellini nuk harron ironinë me kuqezinjtë
Memolla pret rastin e tij: “Andorra si Franca, vlen tre pikë”
Po i mbaron kontrata… Mircea Lucescu zbulon destinacionin ideal për Willian

Rreth Nesh


NEWZMAGNET eshte magneti juaj per lajme nga bota dhe vendi, argetim, showbiz,njoftime lokale pune, trajnime, etj
Te gjitha te rejat e fundit do ti gjeni tek ne!
Per me shume informacion ose per aplikime, na kontaktoni ne newzmagnet@gmail.com
Ju Mirepresim!

  • Copyright © 2019 www.newzmagnet.com