Ndryshon lista e kombëtares, Reja bën “prapakthehu” dhe merr sulmuesin
Trajneri Edy Reja ka ndryshuar listën e kombëtares në minutat e fundit. Sulmuesi i Lokomotivës së Zagrebit, Myrto Uuzuni, do të jetë i grumbulluar për sfidën kundër Andorrës dhe Francës.

Uzuni nuk ishte parashikuar të grumbullohej, ashtu si në ndeshjen ndaj Francës dhe Moldavisë, por diçka duket se ka ndryshuar mendjen e teknikut italian. Sportekspres shkruan se lojtari ka marrë ftesë jashtë parashikimit dhe do të jetë i pranishëm.
Beratasi rikthehet me kombëtaren pas një grumbullimi që u la jashtë. Ai po luan rregullisht në Kroaci dhe një grumbullim i tillë e ngre dhe në aspektin moral.


“Skuqet” Manchester-i, United triumfon dhe lë City-n -14 nga kreu
Arkitekti italian flet për stadiumin e ri në Shqipëri: Një model për kulturën italiane që të reflektojë
Anthony Joshua fiton duelin kundër Ruizit, shpallet sërish kampion bote në boks
Juventus pëson humbjen e parë sezonale, festë në Romë e Milano
Befasia nga Italia, Napoli mendon alternativat për stolin, Edy Reja kandidat
E konfirmuar, Eden Hazard mungesa e madhe në “El Clasico” kundër Barcelonës
I ftohti nuk ndërpret punimet në stadiumin e Kukësit, Gjici: Shpresojmë të jetë gati në verën e ardhshme
Vendosi titull racist, Roma dhe Milani i mbyllin dyert gazetës së njohur sportive italiane

Rreth Nesh


NEWZMAGNET eshte magneti juaj per lajme nga bota dhe vendi, argetim, showbiz,njoftime lokale pune, trajnime, etj
Te gjitha te rejat e fundit do ti gjeni tek ne!
Per me shume informacion ose per aplikime, na kontaktoni ne newzmagnet@gmail.com
Ju Mirepresim!

  • Copyright © 2019 www.newzmagnet.com