FOTO: Këlcyra, aty ku lojtarët dënohen… përjetë nga futbolli
Kjo eshte nje foto e KF Kelcyres para dy vitesh.

Brenda ketyre dy viteve plot 5 prej titullareve qe shihni ne foto jane denuar perjetesisht nga futbolli per ngjarje te ndryshme.
KF Kelcyra, ekip i kategorise se dyte i eshte degjuar gjithmone emri vetem per ngjarje te dhunshme.
Jo vetem futbollistet por edhe tifozet, edhe pse nga nje qytet i vogel KF Kelcyra ka tifoz te shumte madje edhe nje tifogrup.
Ne titrat e lajmeve ku permendet KF Kelcyra ka gjithmone fjal te tjera qe e shiqerojne si: grushta, dhune, kartona te kuq, nderprerje loje, goditje me gur, dhunohet gjyqtari, dhunohen kundershtaret etj.
I fundit i denuar me denim te perjetshem eshte kapiteni Kule, pasi javen e kaluar goditi me grusht futbollistin kundershtar te Maliqit duke i thyer hunden.


“Skuqet” Manchester-i, United triumfon dhe lë City-n -14 nga kreu
Arkitekti italian flet për stadiumin e ri në Shqipëri: Një model për kulturën italiane që të reflektojë
Anthony Joshua fiton duelin kundër Ruizit, shpallet sërish kampion bote në boks
Juventus pëson humbjen e parë sezonale, festë në Romë e Milano
Befasia nga Italia, Napoli mendon alternativat për stolin, Edy Reja kandidat
E konfirmuar, Eden Hazard mungesa e madhe në “El Clasico” kundër Barcelonës
I ftohti nuk ndërpret punimet në stadiumin e Kukësit, Gjici: Shpresojmë të jetë gati në verën e ardhshme
Vendosi titull racist, Roma dhe Milani i mbyllin dyert gazetës së njohur sportive italiane

Rreth Nesh


NEWZMAGNET eshte magneti juaj per lajme nga bota dhe vendi, argetim, showbiz,njoftime lokale pune, trajnime, etj
Te gjitha te rejat e fundit do ti gjeni tek ne!
Per me shume informacion ose per aplikime, na kontaktoni ne newzmagnet@gmail.com
Ju Mirepresim!

  • Copyright © 2019 www.newzmagnet.com