Kapiteni i Juventus tifoz i Milan: Chiellini nuk harron ironinë me kuqezinjtë

Kapiteni i Juventus tifoz i Milan: kjo është befasia e rrëfyer nga Giorgio Chiellini, që më pas nuk ka kursyer edhe baututën, por gjithësesi ka sqaruar se nuk ka qenë bardhezi gjithmonë në zemër.
“Isha tifoz i Milan, fatkeqësisht, pasatj u përmirësova dhe u bëra më inteligjent. Maldini ishte i preferuari im e meqë vëllai im binjak ishte juventin, nuk mund të bëja tifo për të njëjtën skuadër! Dashuria shpërtheu sa mbërrita këtu, tani është vështirë të gjesh ndonjë më juventin se unë në Tokë”.
Sulmuesi më i vështirë për tu markuar në zonë? “Po hoqëm Cristiano Ronaldo e Messi, që janë krejt jashtë tokësorë, them gjithnjë Ibrahimovic. Forcë fizike, shpejtësi, teknikë, personalitet: gjithnjë e vështirë ti luash kundër”. Ndërsa për dy ndeshjet e paharrueshme: “Juve-Messina, e para e imja në bardhezi edhe pse luajta vetëm 10 minuta. Pastaj titulli i fituar në Trieste në 2012 kundër Cagliari, i pari i këtij cikli. Një emocion i fortë, që do të mbetet edhe pas shumë vitesh”.


Reagimi i John Travoltës kur pa të shoqen në një skenë intime me Tom Cruise!
Cher, trup perfekt në moshën 73 vjec: “ O Zot, sa e urrej plakjen“!!
“Doja të dilja në TV”, i riu hedh nga kati i 10-të djalin e mitur
Rrëfehet shefi që zëvëndësoi ( për pak) Renaton: Dashuria që humba prej kuzhinës!
Një person shumë special për të e shoqëron Soni Malaj në prapaskenë!
Rrëfehet shefi që zëvëndësoi ( për pak) Renaton: Dashuria që humba prej kuzhinës!
Anthony Joshua rimerr titujt në peshat e rënda: “Jam mësuar të hedh djem përtokë”
Video/ Pritjet e Strakoshës dhe kartoni i kuq i Cuadrado i shkaktojnë Juventus humbjen e parë sezonale

Rreth Nesh


NEWZMAGNET eshte magneti juaj per lajme nga bota dhe vendi, argetim, showbiz,njoftime lokale pune, trajnime, etj
Te gjitha te rejat e fundit do ti gjeni tek ne!
Per me shume informacion ose per aplikime, na kontaktoni ne newzmagnet@gmail.com
Ju Mirepresim!

  • Copyright © 2019 www.newzmagnet.com