Zgjodhi mes Zvicrës Kosovës e Shqipërisë: ja kush është sulmuesi i Hibernian

Thirrja e parë me kuqezinjtë, kurorëzimi i një ëndërre për shumë lojtarë e që Florian Kamberi nuk ka ndërmend ta cojë dëm. Sulmuesi i Hibernian i zgjedhur nga Edy Reja, si pasojë e dëmtimeve të Cikalleshit e Sadikut, kërkon të lërë gjurmë. Kamberi në konferencën e parë të tij për shtyp si kuqezi, ka treguar arsyet përse dëshironte Shqipërinë. “Për mua ishte e lehtë të zgjidhja Shqipërinë, kishte më shumë interes për mua dhe ndaj vendosa Shqipërinë. Iu kam thënë Kosovës, Zvicrës, dhe Shqipërisë, situatën time dhe e kam thënë dhe në daljet e mia në Skoci”.
Fjalët e para si kuqezi ndërsa debutimi i sulmuesit ndoshta mund të vijë kundër Andorrës. Një shans ndoshta në ndeshjen e duhur kundër kundërshtarit të duhur. Kamberi, 24 vjecari shtatlartë do të bëjë të vlejnë 189 centimetrat e tij, duke u bërë present në zonën kundërshtare.
Sulmuesi, që me moshat ka luajtur për përfaqësuesen e Zvicrës, me 4 ndeshje dhe një gol për U21 helvet tani kërkon konfirmimin me kuqezinjtë. Kartvizita e Kamberit që ka nisur nga sezoni 2014-15 të bëjë eksperiencë në Gjermani, Zvicër e Skoci, ka veshur më parë fanellën e Grasshoppers, Karslruher e tani Hibernian. Në sezonin actual, në 11 prezencat në Premier League në Skoci, Kamberi ka gjetur vetëm një herë rrugën e rrjetës, ndërsa ndryshon puna në Kupën e Highlanders, ku në 5 takime të luajtur shqiptari ka shënuar 5 gola.
Sulmuesi shpreson të lërë gjurmë në debutimin me Shqipërinë dhe ndonëse nuk ka folur ende me teknikur Edy Reja shpreson që të ketë mundësinë e tij: “Nuk kam folur ende me të. Unë jam mësuar të luajë me dy sulmues dhe Shqipëria luan me skemën 3-5-2. Mua më bëhet mirë kështu, por mbetet të shohim së çfarë do zgjedhë trajneri” përfundoi Kamberi.


Reagimi i John Travoltës kur pa të shoqen në një skenë intime me Tom Cruise!
Cher, trup perfekt në moshën 73 vjec: “ O Zot, sa e urrej plakjen“!!
“Doja të dilja në TV”, i riu hedh nga kati i 10-të djalin e mitur
Rrëfehet shefi që zëvëndësoi ( për pak) Renaton: Dashuria që humba prej kuzhinës!
Një person shumë special për të e shoqëron Soni Malaj në prapaskenë!
Rrëfehet shefi që zëvëndësoi ( për pak) Renaton: Dashuria që humba prej kuzhinës!
Anthony Joshua rimerr titujt në peshat e rënda: “Jam mësuar të hedh djem përtokë”
Video/ Pritjet e Strakoshës dhe kartoni i kuq i Cuadrado i shkaktojnë Juventus humbjen e parë sezonale

Rreth Nesh


NEWZMAGNET eshte magneti juaj per lajme nga bota dhe vendi, argetim, showbiz,njoftime lokale pune, trajnime, etj
Te gjitha te rejat e fundit do ti gjeni tek ne!
Per me shume informacion ose per aplikime, na kontaktoni ne newzmagnet@gmail.com
Ju Mirepresim!

  • Copyright © 2019 www.newzmagnet.com