Anthony Joshua rimerr titujt në peshat e rënda: “Jam mësuar të hedh djem përtokë”

Hakmarrje e përfunduar: Anthony Joshua triumfon në shkretëtirë duke mposhtur Andy Ruiz Jr me vendim unanim! Gjyqtarët kanë dhënë vendimin 118-110, 118-110 dhe 119-109 në favor të anglezit, që pasi humbi surprizisht në ndeshjen e parë, nuk zhgënjen pritshmëritë në rematch.
Joshua e dominoi krejt takimin, duke e gjakosur në vetull shumë shpejt meksikano-amerikanin që nuk mundi ti përgjigjej forcës së britanikut, por mundi vetëm të rezistonte për 12 raunde, duke e përfunduar dualin në këmbë: “Para së gjithasht, dua të falenderoj Zotin. Dua të them, ishte e bukur herën e parë dhe mu desh ta bëja dy herë. Një njeri si unë nuk kërkon justifikime, jam mësuar të hedh djem përtokë. I thashë vetes se do të korigjoja veten. Shkenca e dashur e këtij sporti është të godasësh pa të kapur. Jam i uritur dhe i përulur njëkohësisht. Faleminderit Andrew Ruiz dhe familjes së tij” përfundoi kampioni i ri i botës.
Një performancë e jashtëzakonshme e disiplinuar nga Joshua, që mbajti në distancë kundërshtarin dhe shumë rrallë u shqetësua nga Ruiz. Britaniku, sic u pa që në peshim ku rezultoi 21 kg më pak se rivali, kishte zgjedhur zhdërvjelltësinë dhe shpejtësinë përballë fuqisë. E pikërisht me lehtësinë e vallëzimit të këmbëve arriti të fitonte ndeshjen e të rimerrte titujt.


Gratë e Vlorës që mbijetojnë duke prodhuar sapun tradicional
FOTOT: Të gjithë sytë te Ivanka Trump në Davos
Horrori: Mamaja mbyt për vdekje tre fëmijët e vegjël, teksa iu këndonte
Cili është identiteti hebraik dhe përse ende historia e kërkimit të tij mbetet ende një mister?
Video/ Shikoni çfarë goli i anullohet Luftëtarit: arbitri Bastari i jep një pikë Kukësit
Camilla Parker flet për herë të parë për largimin e Meghanit dhe Harry-t!
Kate Middleton dhe fundi me pala me print leopard që veshi gjatë vizitës në qendrën për fëmijë!
Duro i tërbuar me lojtarët e Kukësit pas barazimit: “Janë disa që mendojë se janë dikushi”

Rreth Nesh


NEWZMAGNET eshte magneti juaj per lajme nga bota dhe vendi, argetim, showbiz,njoftime lokale pune, trajnime, etj
Te gjitha te rejat e fundit do ti gjeni tek ne!
Per me shume informacion ose per aplikime, na kontaktoni ne newzmagnet@gmail.com
Ju Mirepresim!

  • Copyright © 2019 www.newzmagnet.com