“Doja të dilja në TV”, i riu hedh nga kati i 10-të djalin e mitur
Një 18-vjeçar tha që hodhi një djalë nga kati i 10-të në Londër sepse donte ta shihte veten në edicionet e e lajmeve në TV.

Djali gjashtë vjeçar po vizitonte Londrën nga Franca me familjen e tij kur Jonty Bravery, 18 vjeç, e hodhi atë nga një kati i 10-të i një ndërtesë më 4 gusht.
Djali pësoi plagë të mëdha, por fatmirësisht shpëtoi pasi e priti një tendë në katin e pestë.
Bravery, nga Ealing, pranoi se kishte tentuar vrasje dhe do të dënohet në shkurt.
Pas arrestimit të tij ai i tha policisë se kishte planifikuar paraprakisht të lëndonte dikë, për të nxjerrë në pah trajtimin e tij me autizmin në TV.
Pas ngjarjes i riu i ishte afruar një prej anëtarëve të godinës ku ndodhi ngjarja Tate Modern, duke thënë: “Unë mendoj se kam vrarë dikë, thjesht kam hedhur dikë nga ballkoni”.
Në intervistën e tij në polici, Bravery tha se nuk kishte probleme të shëndetit mendor, por thjesht donte të dilte në lajme.
“Doja të isha në lajme”, ka thënë ai.
Në postimet në mediat sociale, të fshira tani, babai i të pandehurit, Piers Bravery u përpoq të rrisë ndërgjegjësimin për autizmin dhe trajtimin e tij.


Gratë e Vlorës që mbijetojnë duke prodhuar sapun tradicional
FOTOT: Të gjithë sytë te Ivanka Trump në Davos
Horrori: Mamaja mbyt për vdekje tre fëmijët e vegjël, teksa iu këndonte
Cili është identiteti hebraik dhe përse ende historia e kërkimit të tij mbetet ende një mister?
Video/ Shikoni çfarë goli i anullohet Luftëtarit: arbitri Bastari i jep një pikë Kukësit
Camilla Parker flet për herë të parë për largimin e Meghanit dhe Harry-t!
Kate Middleton dhe fundi me pala me print leopard që veshi gjatë vizitës në qendrën për fëmijë!
Duro i tërbuar me lojtarët e Kukësit pas barazimit: “Janë disa që mendojë se janë dikushi”

Rreth Nesh


NEWZMAGNET eshte magneti juaj per lajme nga bota dhe vendi, argetim, showbiz,njoftime lokale pune, trajnime, etj
Te gjitha te rejat e fundit do ti gjeni tek ne!
Per me shume informacion ose per aplikime, na kontaktoni ne newzmagnet@gmail.com
Ju Mirepresim!

  • Copyright © 2019 www.newzmagnet.com