Rrëfehet shefi që zëvëndësoi ( për pak) Renaton: Dashuria që humba prej kuzhinës!

Alsi Sinanaj ka një eksperiencë të gjatë në kuzhinë, të cilën e ka nisur mes vështirësisht në Greqinë fqinjë. Ai është një shef mjaft I zoti, megjithatë vëmendjen tonë e tërhoqi së fundi për zëvëndësimin e Renato Mekollit tek ‘Hell’s Kitchen’. Renato tregoi se ishte e gjitha një lojë, megjithatë Alsi e ka rrëmbyer vëmendjen tashmë.

Ai ka rrëfyer për “Who“ se i është dashur të bëjë shumë sakrifica për profesionin, dhe një prej tyre, ka lënë gjurmë të thella.

“Fillimi ka qenë shumë i vështirë si çdo fillim. Fillimet gjithmonë janë të vështira, kam bërë shumë sakrifica, sidomos në jetën time personale. Kam humbur një vajzë që doja shumë për shkak të punës sepse punoja shumë orë gjatë ditës. Asgjë nuk është e lehtë, çdo gjë do sakrificë dhe pa sakrifica nuk fiton asgjë. Sa më shumë t’i përkushtohesh punës apo zanatit që do të bësh, atë që ke ëndërr do e arrish. Nuk ka gjë që nuk mund ta arrijë njeri, nëse ul kokën të punosh dhe të sakrifikosh“, ka thënë ai.


Gratë e Vlorës që mbijetojnë duke prodhuar sapun tradicional
FOTOT: Të gjithë sytë te Ivanka Trump në Davos
Horrori: Mamaja mbyt për vdekje tre fëmijët e vegjël, teksa iu këndonte
Cili është identiteti hebraik dhe përse ende historia e kërkimit të tij mbetet ende një mister?
Video/ Shikoni çfarë goli i anullohet Luftëtarit: arbitri Bastari i jep një pikë Kukësit
Camilla Parker flet për herë të parë për largimin e Meghanit dhe Harry-t!
Kate Middleton dhe fundi me pala me print leopard që veshi gjatë vizitës në qendrën për fëmijë!
Duro i tërbuar me lojtarët e Kukësit pas barazimit: “Janë disa që mendojë se janë dikushi”

Rreth Nesh


NEWZMAGNET eshte magneti juaj per lajme nga bota dhe vendi, argetim, showbiz,njoftime lokale pune, trajnime, etj
Te gjitha te rejat e fundit do ti gjeni tek ne!
Per me shume informacion ose per aplikime, na kontaktoni ne newzmagnet@gmail.com
Ju Mirepresim!

  • Copyright © 2019 www.newzmagnet.com