Mjaftuan tre ndeshje për tu bindur: Dortmund blen përfundimisht Emre Can

Një muaj nga blerja e Emre Can, Borussia Dortmund ka zyrtarizuar blerjen e lojtarit me titull përfundimtar nga Juventus. Ka qenë vetë klubi bardhezi që e ka dhënë lajmin. “Në pritje të kushteve kontraktuale për tu prezantuar, është ushtruar detyrimi i blerjes me titull përfundimtar nga ana e shoqërisë Borussia Dortmund për të drejtën e përfaqësimeve sportive të futbollistit Emre Can për një shumë që korrespondon me 25 milionë euro të pagueshme në tre këste. Një operacion i tillë gjeneron një efekt ekonomik pozitiv prej rreth 12,4 milionë euro, në këndvështrimin e kontributin e solidarietetit e të aksesorëve të tjerë”.
Mesfushori që doli jashtë projektit të Juventus me ardhjen në pankinë të Maurizio Sarri, duke përfunduar edhe me mungesën në listën e Champions, shënoi gol në debutimin me Dortmund. Ndoshta ky fakt, por edhe potenciali që nuk diskutohet i 24 vjecarit ka bërë që gjermanët të nxitojnë të blejnë përfundimisht një futbollist, që kanë mundësinë ta aktivizojnë në Champions menjëherë.


Video/ Dybala, një numër 10 edhe në muzikë: show i Joya në piano me të fejuarën
Festimi ‘narkotik’ i Fowler, më provokuesi i historisë: ja kush janë në podiumin e polemikave
“Të vdekurit janë nëpër rrugë, qeveria të bëjë diçka”: apeli i dhimbshëm i lojtarit të Lazios
FSHF e detyruar nga UEFA të luajë kampionatin: në mesin e majit vendosen për 3 variantet e menduara
“Aventuriere” i pergjigjen Florjan Binajt pas komentit te tij ne Instagram!

Rreth Nesh


NEWZMAGNET eshte magneti juaj per lajme nga bota dhe vendi, argetim, showbiz,njoftime lokale pune, trajnime, etj
Te gjitha te rejat e fundit do ti gjeni tek ne!
Per me shume informacion ose per aplikime, na kontaktoni ne newzmagnet@gmail.com
Ju Mirepresim!

  • Copyright © 2019 www.newzmagnet.com