Tronditet tenisi nga Marcelo Rios: “Agassi merrte doping e ATP e mbuloi katër herë”

Marcelo Rios ka dalë në sulm të hapur kundër André Agassi e ATP. Në një intervistë për La Tercera ish-numri 1 i botës ka lëshuar akuza të rënda: “Agassi është kapur pozitiv me doping për katër herë por organet e ATP mbuluan gjithcka sepse përndryshe tenisi do të kishte një fund të keq”. Rios e amerikani ishin rivalë të mëdhenj në fund të viteve ’90 por akuzat prekin edhe Pete Sampras: “Në kohën time në fund të vitit luhej Masters gjithnjë në beton e në fushë të shpejtë që të fitonte ai. Vetëm unë e Bruguera provonim të kërkonim të luhej në sipërfaqe të ndryshme cdo vit”.
Kileni, kohët e fundit është operuar në ije (“Kjo është ajo që të lë pas tenisi: shumë para, por një fizik m…”), propozoi të ndryshonte disa rregulla: “Nuk e kuptoj përse ka dy shërbime, një avantazh i tepruar për atë që është i gjatë 2 metra. Karlovic nuk do të tërhiqet kurrë”.


Video/ Dybala, një numër 10 edhe në muzikë: show i Joya në piano me të fejuarën
Festimi ‘narkotik’ i Fowler, më provokuesi i historisë: ja kush janë në podiumin e polemikave
“Të vdekurit janë nëpër rrugë, qeveria të bëjë diçka”: apeli i dhimbshëm i lojtarit të Lazios
FSHF e detyruar nga UEFA të luajë kampionatin: në mesin e majit vendosen për 3 variantet e menduara
“Aventuriere” i pergjigjen Florjan Binajt pas komentit te tij ne Instagram!

Rreth Nesh


NEWZMAGNET eshte magneti juaj per lajme nga bota dhe vendi, argetim, showbiz,njoftime lokale pune, trajnime, etj
Te gjitha te rejat e fundit do ti gjeni tek ne!
Per me shume informacion ose per aplikime, na kontaktoni ne newzmagnet@gmail.com
Ju Mirepresim!

  • Copyright © 2019 www.newzmagnet.com