Nuk ja doli dot! Koronavirusi i mer jetën skulptorit të njohur shqiptar!

Me gjithë thirrjet dhe përpjekjet e kolegëve e miqve për t’i ardhur në ndihmë artistit Arben Bajo duke dhuruar gjak, fatkeqësisht ai nuk ja doli dot të fitojë betejë me Koronavirus.

Mëngjesin e sotëm, skulptori 53 vjeçar është ndarë nga jeta duke trishtuar familjarë, miq e kolegë.
Bajo prej ditësh është ishte duke luftuar
me COVID-19, por ditët e fundit gjendja e tij u bë më kritike.
Lajmi është konfirmuar nga miqtë e tij në rrjetin social “Facebook”.
“Mëngjes i trishtë! Duararti Arben Bajo nuk i’a doli dot, fitoi Covid-19! Paqe e përjetshme për ty mjeshtër!”, shkruan Arbër Kadia.
53-vjeçari Arben Bajo, në profesion është skulptor dhe pedagog tek Universiteti i Arteve.


E pësoi si Bayern në finalen e Champions me Manchester, Cungu: “Nuk është fundi i botës”
Video/ Dramë kurbinase në Elbasan: Hapoel Beer Sheva përmbys Laçin me dy gola në shtesë
“Shpresova vetëm të ishin në ditën Jo”: Martini pranon gabimet e Teutës e evidenton supremacinë e Granadës
Video/ Granada ‘shpërthen’ në Niko Dovana: poker Teutës që del jashtë Europa League
“Karrigia e tij është bosh”: dhimbja e nxënësve dhe kolegëve për shuarjen e mësuesit nga Pogradeci prej Covid 19!

Rreth Nesh


NEWZMAGNET eshte magneti juaj per lajme nga bota dhe vendi, argetim, showbiz, njoftime, etj
Te gjitha te rejat e fundit do ti gjeni tek ne!
Per me shume informacion ose per aplikime, na kontaktoni ne newzmagnet@gmail.com
Ju Mirepresim!

  • Copyright © 2020 www.newzmagnet.com