Lajçak: Çfarë u bisedua sot në Bruksel mes Kosovës dhe Serbisë

I dërguari i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak ka postuar në llogarinë e tij në Twitter nje foto nga takimi i sotëm në Bruksel.
Në foto ai duket në prani të negociatorëve Skender Hyseni dhe Marko Gjuric.
Në postimin e tij, Lajçak shkruan se me kryenegociatorët ka diskutuar për pretendimet e përbashkëta financiare dhe pronësore.
“Sapo përfunduam bisedimet e sotme me kryenegociatorët Marko Gjuric dhe Skender Hyseni mbi pretendimet e përbashkëta financiare dhe pronësore. Diskutimet tona konfirmuan kompleksitetin dhe ndjeshmërinë e çështjes. Do të vazhdojë,” thuhet në postim.
Ndërsa, koordinatori shtetëror për dialogun, Skender Hyseni u shpreh ditën e sotme se në takim nuk është diskutuar për Asociacionin edhe pse delegacioni serb, sipas tij, ka bërë përpjekje që kjo temë të hapet.


SHBA, akuza për pesë kinezë dhe dy malajzianë për krime kibernetike
I vuri bombën nën makinë, si e ndoqi për tetë kilometra me biçikletë “killeri” nga Bosnjë-Hercergovina
Shifra në ulje në Kosovë, tre të vdekur, 43 raste me COVID-19
Erdogan-Greqisë: Nuk do të lejojmë askënd të burgosë Turqinë!
Ministri në detyrë i Punëve të Jashtme të Shqipërisë, Gent Cakaj në Shkup

Rreth Nesh


NEWZMAGNET eshte magneti juaj per lajme nga bota dhe vendi, argetim, showbiz, njoftime, etj
Te gjitha te rejat e fundit do ti gjeni tek ne!
Per me shume informacion ose per aplikime, na kontaktoni ne newzmagnet@gmail.com
Ju Mirepresim!

  • Copyright © 2020 www.newzmagnet.com